Sneijder a 93. percben mentette meg Hollandiát a történelmi vereségtől

Fotó: AFP / Koen van Weel

-

Az olaszok hajrában, míg a tavalyi világbajnokságon bronzérmes hollandok hosszabbításban szerzett góllal egyenlítettek, és mentettek pontot az Európa-bajnoki selejtezősorozat pénteki játéknapján. Edin Dzeko mesterhármast vágott, a belgák pedig kiütötték Ciprust.

Hollandia közel állt hozzá, hogy története során először szenvedjen vereséget tétmérkőzésen az Amsterdam Arenában, ugyanis a törökök hosszú időn át vezettek 1-0-ra, csakhogy Wesley Sneijder a 93. percben szerzett góljával pontot mentett. A hollandok így maradtak a harmadik, pótselejtezőt érő helyen a csoportjukban.

Az olaszok ugyan hamar vezetést szereztek egy öngóllal Bulgáriában, de a hazaiak negyedóra alatt fordítottak. A 84. percben aztán a Sampdoria brazil születésű játékosa, Eder állította be a 2-2-es végeredményt, így a Squadra Azzurra 2006 szeptembere óta továbbra is veretlen a selejtezősorozatokban.

A-csoport:

• Hollandia–Törökország 1-1 (0-1) – G.: Sneijder (93.), ill. Yilmaz (37.)
  • Csehország–Lettország 1-1 (0-1) – G.: Pilar (90.), ill. Visnakovs (30.)
  • Kazahsztán–Izland 0-3 (0-2) – G.: Gudjohnsen (20.), Bjarnason (32., 90.)

Hollandia–Törökország 1-1

Az A csoport állása

B csoport:

• Andorra–Bosznia-Hercegovina 0-3 (0-1) – G.: Dzeko (13., 49., 62.)
  • Belgium–Ciprus 5-0 (2-0) – G.: Fellaini (21., 66.), Benteke (35.), Hazard (68.), Batshuayi (80.)
  • Izrael–Wales 0-3 (0-1) – G.: Ramsey (45.), Bale (50., 77.) – kiállítva: Tibi (Izrael, 51.)

Belgium–Ciprus 5-0

A B csoport állása

H csoport:

• Bulgária–Olaszország 2-2 (2-1) – G.: Popov (11.), Micanski (17.), ill. Minev (3. – öngól), Eder (84.)
  • Azerbajdzsán–Málta 2-0 (1-0) – G.: Huszejnov (4.), Nazarov (90.)
  • Horvátország–Norvégia 5-1 (1-0) – G.: Brozovic (30.), Perisic (54.), Olic (66.), Schildenfeld (87.), Pranjic (90.), ill. Tettey (81.) – kiállítva: Corluka (Horvátország, 74.), kihagyott büntető: Elyounoussi (Norvégia, 69.)

Bulgária–Olaszország 2-2

Horvátország–Norvégia 5-1