Senki nem számított ilyen Leicester-ManCity rangadóra

Fotó: Getty Images / Laurence Griffiths

-

Az év végi első hely volt a tét a Leicester Citynek a Manchester City elleni kedd esti rangadón az angol bajnokságban, de a Premier League két leggólerősebb csapata 0-0-s döntetlent játszott egymással.

Remek iramban kezdődött a két bajnokaspiráns csatája, a sérülés miatt csapatkapitánya, Vincent Kompany nélkül, de a felépült Sergio Agüeróval felálló Manchester City támadóbban lépett fel. Agüerón nem látszott a kihagyás, többször is helyzetbe került, akárcsak Sterling, de a befejezésnél jöttek a hibák vagy Schmeichel védett.

Az első félidő hajrájában rövid időn belül két nagy helyzete is volt az idény meglepetéscsapatának, a 18 meccsen 15 gólt szerző Vardyval felálló Leicesternek, de végül nem esett gól az első félidőben. Pedig a Premier League két legeredményesebb csapata (37-37 rúgott gól) feszült egymásnak.

Rúgott gólok, passzpontosság, kidolgozott helyzet és labdabirtoklás az első félidőben:

A második játékrész is hasonlóan zajlott, de már kevesebb helyzettel, és a Leicester City is többször kijött a kapuja elől. Claudio Ranieri át is állt a kétcsatáros játékra, de ez sem hozott gólt. A Manchester City már hat meccs óta veretlen a Leicester ellen idegenben (3 győzelem, 3 döntetlen), ugyanakkor hatra nőtt az idei szezonban az idegenbeli nyeretlenségi sorozata is Manuel Pellegrini csapatának (3 döntetlen, 3 vereség). Utoljára 2011 áprilisában szerepelt ilyen rosszul saját stadionjától távolt a ManCity.

Vardy és a Leicester ezúttal gól nélkül maradt

Idegenben az utolsó öt bajnokiján csak egy gót szereztek a manchesteriek, a Leicesternek pedig megszakadt egy sorozata, melyben zsinórban 14 hazai bajnokin lőtt gólt a csapat. A Leicester az idén csak kétszer kapott ki, így ugyanannyi ponttal áll a második helyen, mint a listavezető Arsenal.