Se Federer, se Wawrinka: Svájc kikapott Belgiumtól a Davis Kupában

Fotó: AFP / FABRICE COFFRINI

-

A Roger Federer és Stan Wawrinka nélkül felálló, címvédő svájci válogatott vereséget szenvedett a tenisz Davis Kupa első fordulójában, amelyben a belgák vendége volt Liege-ben.

Az Andy Murray vezette britek és a világelső Novak Djokovic vezérelte szerbek ugyanakkor továbbjutottak a legjobb nyolc közé: előbbi együttes az amerikaiakat, utóbbi pedig a horvátokat verte.

Egy meccs még zajlik, Buenos Auiresben 2-2-re áll az argentin-brazil csata, amelyben Leonardo Mayer és Joao Souza a DK történetének leghosszabb egyes mérkőzését játszotta. Mayer 11. meccspontját értékesítve diadalmaskodott 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), 5:7, 5:7, 15:13-ra, 6 óra és 42 perc alatt. A korábbi rekordot John McEnroe Mats Wilander elleni 1982-es diadala tartotta, amely 6 óra és 22 perc alatt született meg.

• Buenos Aires: Argentína-Brazília - 2-2, állás az utolsó egyes előtt
A negyeddöntőt július 17-19-én rendezik. A párosítás: Kanada-Belgium, Nagy-Britannia - Franciaország, Szerbia-Argentína/Brazília, Ausztrália-Kazahsztán.

Murray ismét negyedik

A briteket a Davis Kupában nyolcaddöntős győzelemre vezető Andy Murray helyet cserélt a japán Nisikori Kejjel, és így ismét a negyedik a férfi teniszezők világranglistáján, melyet továbbra is a szerb Novak Djokovic vezet a svájci Roger Federer előtt. A Moldova elleni győri DK-párharcban egyesben két, párosban pedig egy győzelmet aratott Fucsovics Márton maradt a 165. helyen.