Rossi őrült tempója ellenére Lorenzo a világbajnok

Fotó: AFP

-

Valentino Rossi pillanatok alatt átmotorozott a mezőny nagy részén, de a legjobb hármast már nem tudta utolérni, így a Valenciai Nagydíjat megnyerő Jorge Lorenzo lett 2015 világbajnoka a gyorsaságimotoros-vb MotoGP kategóriájában.

Valentino Rossi a büntetése miatt az utolsó helyről vágott neki a futamnak abban a tudatban, hogy hétpontos előnyéből csak akkor őrizhet meg valamennyit, ha a második helyen ér célba, ez a képlet persze Lorenzo győzelme esetén lépett életbe. A spanyol viszont jól kapta el a rajtot, és vezetett is, nála jobban csak Rossi rajtolt, aki pillanatok alatt feljött a 16. helyre.

Rossi rajtja:

Aztán őrült tempót kezdett el diktálni, körről körre jött fel, gyakorlatilag átmotorozott a mezőnyön, és 18 körrel a vége előtt már a negyedik helyen haladt. Ekkor 11 másodperc volt a hátránya a harmadik Pedrosa mögött, Márquez haladt a harmadik, Lorenzo az első helyen, ám ez az első hármas annyival gyorsabb volt a mezőnynél, hogy Rossinak nem volt esélye behozni ezt a hátrányt.

Rossinak az az egyetlen esélye maradt, hogy behozza a negyedik helyre a Yamahát, és közben reménykedik, hogy Márquez és Pedrosa is megelőzi Lorenzót, ebben az esetben ő lett volna a világbajnok, ám arra kevés esély volt, hogy a két spanyol kiénekli neki a sajtot a harmadik spanyol szájából. Főleg úgy, hogy Rossi szerint Márquez és Lorenzo már korábban is összedolgozott ellene. Műszaki hiba és bukás sem segített az élen Rossinak, így maradt ez a sorrend, Lorenzo a futamot megnyerve lett világbajnok. A spanyol versenyző 2010 és 2012 után harmadszor ért fel a csúcsra a királykategóriában.

Hallhatóan kifütyülték a szurkolók:

Mi azért tisztelegjünk Lorenzo előtt:

A Moto2 vasárnapi futamát a spanyol Tito Rabat nyerte, itt a világbajnoki cím már korábban eldőlt a francia Johann Zarco javára. A Moto3 kategóriában a kilencedik helyen végző brit Danny Kent lett a világbajnok, a futamgyőztes portugál Miguel Oliveirának összetettben ezüstérem jutott.