Rossi nyerte a jerezi futamot

Fotó: Getty Images / Mirco Lazzari gp

-

A MotoGP ikonja a 113. győzelmét aratta, miután visszaverte csapattársa, Lorenzo korai támadásait.

A legutóbbi, austini MotoGP-versenyen kicsúszó Valentino Rossi a lehető legjobban kezdte az idény európai részét: a jerezi Spanyol Nagydíjon megszerezte a pole-t, majd lényegében rajt-cél-győzelmet aratott a versenyen.

A hétszeres világbajnokot csak a futam legelején tudta megszorongatni Jorge Lorenzo, aki egyszer elé is került, ám már a kanyar végén visszavette az első helyet Rossi. Marc Márquezt közben lerajtolta Daniel Pedrosa, ám Márquez később feljött a harmadik helyre, és féltávig nyomasztotta Lorenzót, akkor azonban apránként leszakadt.

Lorenzo bő két másodperces hátrányt szedett össze, kilenc-tíz körrel a vége előtt megpróbálta még beérni Rossit, aki azonban reagált a támadásra, így akció nélkül ért véget a futam. Rossi a 113. győzelmét szerezte meg (a MotoGP-ben 87-nél jár), Lorenzo századszor állhatott dobogóra, Márquez pedig megőrzött 17 pontot az előnyéből a pontversenyben.

És ki bosszankodhat? Természetesen Andrea Dovizioso, a ducatis, aki alól az előző két futamon kipöccintették a motorját, ami most pedig megállt alatta.