Cristiano Ronaldo Malmöben beérte Raúlt, a PSG most már tényleg jónak tűnik, és végre az angoloknak sem kell pironkodniuk.

piros lap: Yotun (78.)

Sahtar Donyeck (ukrán)-Paris Saint-Germain (francia) 0-3
gól:
Aurier (7.), David Luiz (23.), Srna (90., öngól)

Az állás: 1. Real Madrid 6 pont (6-0), 2. Paris Saint-Germain 6 (5-0), 3. Malmö 0 (0-4), 4. Sahtar Donyeck 0 (0-7)

A Malmö sajátos taktikával készült a Real Madrid ellen, a két oldalvonalat egy-egy méterrel beljebb felfestve szűkítették le a pályát, elvégre a keskenyebb pálya a védekező csapatnak kedvez. Azért azt sem bánták a svédek, hogy a Realban sérülés miatt Gareth Bale, Pepe, Sergio Ramos és James Rodríguez sem játszhatott, Cristiano Ronaldo pedig formán kívül volt.

Ronaldo az 500. gólját (klub és válogatott együtt) ünnepli

Aztán kiderült, hogy a félárbocon lévő Realnak sem okoz gondot a Malmö, a spanyolok támadtak, majd formán kívül lévő Ronaldo pályafutása ötszázadik góljával meg is szerezték a vezetést. Noha Age Hareide, a Malmö edzője a portugál klasszis elszigetelésére építette a taktikát, a gólja előtt egy egész rét tátongott körülötte üresen. A Malmö harcolt derekasan, de a Real magabiztosan tartotta kézben a találkozót. Azt követően meg még inkább, hogy Victor Yotun egy középpályán elkövetett szabálytalanságért megkapta a második sárga lapját. A 85. percben Modric szenzációs passzal ugratta ki Ronaldót, de a svéd kapus óriás bravúrral vette el CR-től az újabb gólt. A 90. percben azonban már Wiland is tehetetlen volt: Lucas Vasquez passza után végképp eldöntötte a meccset, egyúttal beállította Raúl klubrekordját (321 gól) is.

Malmö - Real Madrid 0-2

A Sahtar Donyecktől 1175 kilométerre nyugatra, Lvivben fogadta a csoportgyőzelemre hajtó PSG-t. Mircea Lucescu edző Edinson Cavanit emelte ki, mint a támadások motorját, aki egyáltalán nem marad Zlatan Ibrahimovic és Angel di María árnyékában. Ehhez képest három védő alapozta meg a győzelmet: a félidőre 2-0-ra elhúzott a PSG, Aurier gólt és gólpasszt jegyzett, David Luiz szerezte a másik gólt, és Maxwell adta a másik gólpasszt. A PSG ezen a meccsen bebizonyította, hogy komolyan kell venni: a Sahtart Ukrajnában nem szokták ilyen simán elkalapálni, most pedig a villámgyors játékáról híres, hazai pályán életveszélyes Donyecknek jóformán momentuma is alig volt.

B csoport
Manchester United (angol)-VfL Wolfsburg (német) 2-1
gól:
Mata (34., 11-es), Smalling (53.) ill. Caligiuri (4.) - vezette: Kassai Viktor

CSZKA Moszkva (orosz)-PSV Eindhoven (holland) 3-2
gól:
Musa (8.), Doumbia (21. és 36., 11-es), ill. Lestienne (60, 68.)

Az állás: 1. PSV Eindhoven 3 pont (4 rúgott gól), 2. CSZKA Moszkva és Manchester United 3 (3 rúgott gól), 4. Wolfsburg 3 (2 rúgott gól) - mind a négy csapatnak 0 a gólkülönbsége

A Premier League-ben immár listavezető Manchester United a nyitókörben kikapott a PSV otthonában, ezért a Wolfsburg ellen már nem nagyon hibázhatott.

Louis van Gaal tanítványai közül kiemelkedik az átigazolási időszak utolsó napján szerződtetett francia Anthony Martial, aki 19 évesen lett vezéregyéniség: négyszer volt már eredményes a Unitedben, s oroszlánrészt vállalt abban, hogy a csapat két év után újra vezeti az angol bajnoki tabellát. A BL azonban más kávéház, ez sokadszor is bebizonyosodott. A Wolfsburg a negyedik percben vezetést szerzett, Caligiuri kipókhálózta a jobb sarkot. A United még jobban rákapcsolt, és éppen Caligiuri kezezése után jutott büntetőhöz, amit Juan Mata gólra is váltott. Aztán a második félidő elején percében jött Smalling, és Mata, aki sarokkal adott gólpasszt neki.

Manchester United - Wolfsburg 2-1

A csoport másik meccsén a PSV Eindhoven a CSZKA Moszkva vendége volt, és a nagyok ligájában csak középcsapatoknak számító gárdák a nap legjobb meccsét produkálták. Az oroszok a 36. percben már 3-0 vezettek, és az addig két gólt szerző Seydou Doumbia a harmadikat is meglőhette volna, ha értékesíti a 44. percben kiharcolt 11-est. Azonban nem így tett, a PSV pedig vérszemet kapott, Maxime Lestienne nyolc percen belül rúgott kettőt, és, ha Santiago Ariast nem állítja ki a bíró a 80. percben, talán még pontot is szerezhettek volna a hollandok. Így viszont érdekessé tették a tabellát.

CSZKA Moszkva - PSV Eindhoven 3-2

C csoport
Atlético Madrid (spanyol)-Benfica (portugál) 1-2
gól:
Correa (23.), ill. Gaitán (36.), Guedes (51.)

Asztana (kazah)-Galatasaray (török) 2-2
gól:
Balta (77., öngól), Carole (89., öngól), illetve Kisa (31.), Éric (86., öngól)

Az állás: 1. Benfica 6 pont, 2. Atlético Madrid 3, 3. Asztana és Galatasaray 1 (2-4)

Az Asztana-Galata meccset korábban lejátszották, kellett is, hogy a szurkolóknak legyen idejük megemészteni a hajrában 12 perc alatt esett három öngólt. Mivel mindkét csapat kikapott az első fordulóban, legalább egymástól rabolhattak volna pontokat, de a 2-2-vel ez sem jött össze.

Az első forduló két győztese, az Atlético és a Benfica egymással rangadózott. Fernando Torres a századik atléticós góljára vadászott, a Benfica viszont az első idegenbelire ebben az idényben, három sikertelen próbálkozás után, de Rui Victória edző szerint ez nem egy pszichológiai gát miatt történt így. Bárhogy is, a Vicente Calderón Stadionban nem könnyű: az Atleti a legutóbbi 24 hazai BL-meccséből 21-et megnyert, köztük mindhárom csoportmeccsét az előző idényben, 10-0-s gólkülönbséggel. A portugálok azonban vélhetően nem hallottak erről a statisztikáról, mert mindkét félidőben lőttek egy-egy gólt, amire a spanyolok csak egyszer tudtak válaszolni.

Atlético-Benfica 1-2

D csoport
Borussia Mönchengladbach (német)-Manchester City (angol) 1-2
gól:
Stindl (54.), ill. Christensen (65. öngól), Aügero (90. 11-esből)

Juventus (olasz)-Sevilla (spanyol) 2-0
gól:
Morata (41.), Zaza (87.)

Az állás: 1. Juventus 6 pont, 2. Sevilla 3 (3-2), 3. Manchester City 3 (3-3), 4. Borussia Mönchengladbach 0

A sérülésektől sújtott, a Premier League-ben a legutóbbi két meccsét, és így az éllovas pozíciót is bukó City az ellenkező ívet befutó 'Gladbach otthonába látogatott. A németek pocsékul kezdtek a Bundesligában, majd Lucien Favre edző lemondása után lábra kaptak, így érthetően tűkön ülve várták az első BEK/BL-meccset a stadionjukban 37 év szünet után.

Aztán a City szépen lelomozta a német kedélyeket, szépen kihasználta az ellenfél bakijait, például azt, hogy Raffael a 20. percben kihagyott egy büntetőt, majd, amikor hátrányba kerültek, akkor is a házigazdától kértek segítséget, és Christensen egy öngóllal segített is. Az utolsó percben pedig Agüero váltott gólra egy megítélt büntetőt.

Mönchengladbach - Manchester City 1-2

A Juvéban most mutatkozott be Sami Khedira, a Realtól érkezett német világbajnok védekező középpályás. Szükség is volt rá, elvégre a Juve csapnivalóan szerepel a bajnokságban, hat forduló után egyetlen győzelemmel a 15. helyen szerénykedik. A BL-ben viszont az 1. fordulóban idegenben legyőzte a jóval esélyesebbnek tartott Manchester Cityt, viszont egy ilyen meglepetésre a Sevilla is képesnek tűnt Torinóban. A Juve viszont ezúttal is rendkívül fegyelmezetten és taktikusan játszott, nem engedték kibontakozni a spanyolokat, ellenben rutinosan rúgtak nekik egy-egy gólt mindkét félidő végén.

Juventus - Sevilla 2-0