Tönkreverte a Barca a Realt Madridban

Fotó: AFP / JAVIER SORIANO

-

Négy gólt lőttek a katalánok Madridban, az idény első Clásicóján. A Realnak még szépíteni sem volt esélye, Bravo hatalmasakat védett.

Primera División, 12. forduló:

Real Madrid–Barcelona 0-4 (0-2)
Madrid, Bernabeu-stadion, v: David Fernandez
Real Madrid: Navas – Danilo, Ramos, Varane, Marcelo (Carvajal, 59.) – Kroos, Modric, Bale - James Rodriguez (Isco 56.), Ronaldo, Benzema
Barcelona: Bravo – Dani Alves, Pique, Mascherano (Mathieu 25.), Jordi Alba – Rakitic (Messi 57.), Busquets, Iniesta (Munir 77.) – Sergi Roberto, Luis Suarez, Neymar
gól: Suárez (11.), Neymar (40.), Iniesta (53.), Suárez (74.)
piros lap: Isco (83.)
sárga lap: James (21.), Ramos (50.), illetve Dani Alves (32.)

Könnyen lehet, hogy Rafael Benítez edző állásába kerül az idei első Real Madrid–Barcelona-szupercsata. Már a meccs előtt is arról beszéltek, hogy egy vereség után elküldheti Florentino Pérez elnök, hogy aztán Zinedine Zidane üljön a kispadra – a meccsen aztán a lehető legrosszabb forgatókönyv érvényesült: a Real gyengén játszott, simán kikapott, még csak szépítenie sem sikerült. A meccs végén az egész stadion lengette a fehér zsebkendőket, Benítezt búcsúztatva:

Visszafogottan indult a meccs, mindkét csapat hagyta a másikat járatni a labdát. Ám a Barca első igazán frappáns támadása góllal fejeződött be, Luis Suárez talált a kapuba. A Real próbálkozott, de valódi átütőerő nélkül, így már az első félidőben fütyülni kezdett a hazai drukkerek egy része. A félidő hajrájában ráadásul Neymar is megvillant, 0-2-vel mentek be az öltözőbe a felek.

Fordulás után Benítez cserékkel próbálkozott, lejött Marcelo és James Rodriguez is, de hiába szervezte át a védelmet Carvajal kedvéért (Danilónak át kellett mennie Marcelo helyére), és dobta harcba Iscót, semmi nem segített. A második félidőben ugyan már mindkét csapatnak voltak helyzetei, de a Barca kényelmesen őrizte az előnyét, főleg mivel Bravo kapus szó szerint mindent védett: Ronaldónál és Benzemánál is egy-egy ziccert és fejest.

Elöl pedig úgy játszottak a katalánok a Reallal, mint macska az egérrel: a második félidőben beállt Messinek – aki először lépett pályára a két hónappal ezelőtti térdszalagszakadása óta – is akadtak lehetőségei, sőt a végjátékra beszálló Munirnak is. Gólt viszont Iniesta lőtt Neymar parádés sarkazása után, illetve Suárez, miután kilépett Messi labdájával.

A 4-0-s győzelemmel a Barca hat pontra ellépett a Realtól a bajnokságban, a fővárosiakat még az Atlético is leelőzheti a fordulóban, ha nyer vasárnap a Betis otthonában. Benítez pedig könnyen lehet, hogy hiába kapaszkodik a kispadba.

Az élő közvetítés

92. perc: Már nem is kontrázhat a Real, Benzemát lerántja Busquets, sárgát kap. Lengetik a zsebkendőket a nézők.
89. perc: Bravo megint hatalmasat védett, Ronaldo közeli fejesét kapta ki a léc alól. Ez legalább a harmadik nagy védése volt a második félidőben, ő is hozzáteszi a magáét a Barca győzelméhez.
88. perc: Munir passzol mellé egy villámgyors kontra végén.
87. perc: Benzema átlövése mellé csorog.
85. perc: Munir lő fölé jó helyzetből.
83. perc: Isco felrúgja a mellette elhúzó Neymart, egyből piros, megérdemelten. Fél órát sem töltött a pályán.
79. perc: Semmi nem jön össze: Benzema előbb eltotojáz egy ziccert, majd szépen fejel, de Bravo még szebben véd.
77. perc: Még Munir is lőhet egyet. A fiatal barcás Iniesta helyére áll be.
74. perc: Messi Suárezt szökteti, aki higgadtan beemeli a labdát. Benítez fehérebb, mint a Real meze.
72. perc: Suárez ziccerben, kisodródott helyzetből pöccint a labda alá, a visszafelé futó Ramos sarokkal tisztáz a gólvonal előtt.
71. perc: Ronaldo megint lőhetne egyet, de lesről indul, és amúgy is kapufa.
68. perc: Egy kiváló kontrával áll elő a Real, Bale külsővel csavart Ronaldo elé, aki ziccerben Barvóba lőtt, vagy az utóbbi védett bravúrral.
65. perc: Messi mesterien indít, majd az akció végén ő lőhet, de blokkolják.
62. perc: Varane fejel közelről, de gyengén egy szöglet után.
59. perc: Carvajal egyből próbálkozik, de a lövését blokkolják.
58. perc: Isco kiharcol több szögletet is, de egyik sem veszélyes. Benítez lehozza Marcelót is, Danilo átjön a helyére jobbról, Carvajal pedig beáll Danilo helyére. A túloldalon Messi állt be.
53. perc: Neymar sarkazott Iniesta elé, aki kapásból kilőtte a bal fölsőt, 0-3. Teljes csőd a Real játéka, pedig a meccs előtt arról szóltak a pletykák, hogy Rafa Benítezt kirúgják, ha kikap a csapat. És akkor még arról nem is volt szó, hogy ennyire simán kikap.

50. perc: Ramos felvágja Sergi Robertót, Neymar 20-ról, középről lő szabadot, Navas kikapja a léc alá tartó labdát.
49. perc: Bale passzát James tűzi kapura, Bravo kikapja a jobb alsóból.
48. perc: Marcelo kerül nagy helyzetbe a bal szélen, passzolhatna középre, de nem teszi, helyette az oldalhálóba bombáz.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Első félidő

45+3. perc: Őrült Barca-helyzet a végére: Neymar az alapvonalról passzol vissza, Suárez lő, Marcelo a gólvonalról fejeli ki a labdát. Aztán újabb ismétlés, Rakitic próbálkozását blokkolják. A szögletre nincs idő, félidő, padlón a Real.
45. perc: Kicsit leült a félidő vége, a Realnak kellene produkálnia valamit, de nem tud, fütyül is a közönség.
42. perc: Ronaldo a bal szélen csak visszafelé passzolni tud, megint a kontra a veszélyesebb, de Suárez cselét átlátja Varane.
40. perc: Itt az ellencsapás: Neymar a leshatárról innen lép ki, és balról, 13 méterről Navas kapujába gurít.

39. perc: Jobb oldali beadás után Benzema lőhetne közelről kapura, de lyukat rúg.
37. perc: Megint Dani Alves marad lent, Sergio Ramosszal ütközik.
35. perc: A tudásához képest mindkét csapat gyengén focizik.
34. perc: A két horvát, Modric és Rakitic csap össze, az előbbi szabálytalankodott.
32. perc: Ronaldo kilépne, Dani Alves elé áll, Ronaldo kupán vágja. Ki kap lapot? Alves hosszas szenvedése után ez volt a kérdés, majd a barcás kapta a lapot.
30. perc: A bal oldalon cikázik a Barca akciója, Varane ment becsúszva.
27. perc: James lő távolról, a Real először teszteli igazán Barvót, aki megfogja a lapos, erős lövést.
25. perc: Mascherano összecsuklott, amikor senki nem támadta, le is kell cserélni. Mathieu áll be a helyére.
22. perc: Neymar tűzte kapura 25-ről, kissé balról, Navas fogta a lövést.

21. perc: A Real kicsit bátrabban játszik már, és kicsit vadabbul is: Bale, Varane és James is keményen szabálytalankodik, utóbbi már sárgát is kap.
18. perc: Egy Ronaldo elleni szabálytalanságot reklamál a közönség, de kölcsönösen fogták egymást Dani Alvesszel.
16. perc: James rúgja meg Mascheranót a combján, ápolni kell.
15. perc: Iniesta ad kiváló labdát, a figura Rakticre jön ki, aki 20-ról fölé durrant.
13. perc: A gól megfogta a Realt, most nagyon kényelmesen passzolgat a Barca, a nézők elégedetlenkednek.
11. perc: Sergi Roberto ugratta ki Luis Suárezt, aki már a tizedik gólját szerezte ebben az idényben.

10. perc: A félpályánál labdázgató Barcának fütyül a közönség.
9. perc: Ronaldo megy el a jobb szélen egy remek csellel, a beadása veszélyes, de Bravo lefüleli.
8. perc: A túloldalon Benzema ugorhatna ki, de nem tud lőni.
7. perc: Mindkét csapat szépen gurigáz a mezőnyben, de komoly helyzetig még egyik sem jutott el. Neymar most alaposan fölé lő egy jól lekészített labdát.
5. perc: Az elmúlt 100 bajnokin 338 gól esett a Clásicókon, azaz meccsenként 3,38. Most is hasonlóra számítunk.
3. perc: Támadgat a Real, Ronaldo biciklicselekkel kiharcol egy szögletet, Marcelo a beadásokat gyakorolja, kevés sikerrel.
1. perc: Elkezdődött a meccs, Sergio Ramos gyorsan konfliktusba keveredett, ami azért érdekes, mert még nem épült fel teljesen a kulcscsonttöréséből, fájós vállal vállalta a játékot.

A szezonban először találkozik a spanyol bajnokság két óriása, a Real Madrid és a Barcelona. A Barcelonában Lionel Messi ugyan felépült a sérüléséből, de csak a kispadra ültette Luis Enrique. A meccs előtt a Barca 27, a Real 24 ponttal áll az első, illetve a második helyen. Ha a Real nyer, jobb gólkülönbséggel visszaveszi az első helyét, ha a Barca, komoly, hatpontos előnyre tesz szert már az idény első harmadában.

A meccset komoly biztonsági intézkedések közepette rendezik a múlt heti, párizsi terrortámadás után fennálló fenyegetettség miatt. A stadionban ettől függetlenül kiváló a hangulat, a félpályánál lévő lelátószakaszon egy hatalmas francia zászlót engednek le, és egyperces gyászszünet következik a párizsi áldozatok emlékére.