Elpáholta a Wolfsburg a Real Madridot

Fotó: Bongarts / Stuart Franklin

-

Bombameglepetés a BL-negyeddöntőben: akár el is dönthette volna a Wolfsburg a Real elleni párbajt. A PSG-ManCity fordulatosan alakult, Ibrahimovic 11-est rontott, és furcsa gólt lőtt.

Óriási meglepetést hozott a Bajnokok Ligája-negyeddöntők előzetesen legegyértelműbbnek tűnő párharca: a Real Madrid 2-0-ra kikapott Wolfsburgban. A spanyolok szinte végigtámadták a meccset, de gólt képtelenek voltak összehozni, Benzema meg is sérült még a szünet előtt. Fordulás után a németek több remek kontrát is vezettek, ha ezek közül egy is bement volna, nagyon meleg lenne a Real helyzete.

Szorosabb meccset hozott a PSG–ManCity, bár a franciák egyértelműen nyerhettek volna: Ibrahimovic büntetőt rontott még 0-0-nál, aztán váratlanul az angolok szereztek vezetést. Az összességében többet és veszélyesebben támadó PSG fordított (Ibra ritka furcsa góllal egyenlített), ám aztán az angolok megint kicsit a semmiből találtak egy gólt. A 2-2 immár a Citynek kedvez, de Manchesterben is megtörténhet bármi, ahogy Párizsban is sok furcsaságot láttunk (Ibra kihagyott 11-ese és különös gólja, a második angol gól).

A visszavágókat jövő kedden rendezik.

Bajnokok Ligája, negyeddöntők, első mérkőzés:
Paris Saint-Germain–Manchester City 2-2 (1-1)
Párizs, Parc des Princes, vezeti: Milorad Mazic (szerb)
PSG: Trapp - Aurier (Van der Wiel, 79.), Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Rabiot (Lucas, 79.), Thiago Motta, Matuidi - Di María, Ibrahimovic, Cavani
ManCity: Hart - Sagna, Mangala, Otamendi, Clichy - Jesus Navas, Fernandinho, Fernando, David Silva (Bony, 88.) - De Bruyne (Delph, 77.), Agüero (Kolarov, 93.)
gól: Ibrahimovic (40.), Rabiot (59.), ill. De Bruyne (38.), Fernandinho (72.)
sárga lap: David Luiz (1.), Matuidi (48.), illetve Clichy (12.), Fernando (35.), Mangala (83.), J. Navas (85.)

Ibra furcsa félideje

Viharos kezdődött a PSG–ManCity csata: David Luiz 16 másodperc után lerántotta Agüerót, sárgát kapott, ki kell hagynia a visszavágót. A PSG lassan átvette a kontrollt, a hetedik percben Cavani ugratta ki jó ütemben Matuidit, Mangala elsodorta, Mazic játékvezető nem adott 11-est. Kicsivel később egy lökésért azért Clichy csak kapott egy sárgát, mi több, a szabadrúgás után David Luiz cselezett a 16-oson belül, elesett, fele akkora büntető sem volt, mint az előző, ezt mégis megadták. Csakhogy Ibrahimovic lövését kivédte Hart.

Pár perc zavar után a ManCity összekapta magát, fölénybe került. Majd Ibrahimovic került nagy helyzetbe, de középről, a 16-os vonaláról fölé csavart. Hullámzott a játék, hol a City, hol a PSG dominált pár percig, de a hazaiaknak voltak nagyobb helyzeteik, pedig az ágyéksérüléssel bajlódó Marco Verratti is nagyon hiányzott nekik, és Ibra sem fogott ki igazán jó napot. Le is csaptak az angolok, De Bruyne talált be jobbról, nyolc méterről. Nagyon nem élhették bele magukat a vezetésbe: Fernandinho elrontott egy rutinműveletet hátul egy kirúgás után, Ibra beletette a lábát a passzba, a labda meg az üres kapuba csorgott. Annyira nem volt helyzet, hogy elsőre nem is látszódott, mi történt, mert még De Bruyne gólját ismételgették. A végére még jutott egy nagy PSG-helyzet, de csak ennyi, 1-1-re végződött az első félidő.

Fernandinho furcsa gólja

Fordulás után nagyon belekezdett a PSG, Cavani és Ibra fejese is veszélyt jelentett, és csírájában elfojtották a szórványos angol ellentámadásokat. Mangala rúgott csaknem öngólt, majd a szögletnél Cavani fejesét még védte Hart, de Rabiot beverte a kipattanót, fordított a PSG (2-1). Nagyon a levegőben lógott ekkor az újabb hazai gól: Ibra fejese a felső lécre hullt, a lecsorgót Cavani vágta fölé.

Aztán ahogy az első félidőben, a másodikban is jött egy City-gól a semmiből: Aurier és Thiago Silva is hibázott, Fernandinho ott termett, belerúgott egyet a labdába, ami újfent megpattant az említett két védőn, és becsorgott a hosszú alsóba.

Megint támadott a Párizs, de már koránt sem olyan veszélyesen, mint a második félidő elején. Lucas Moura gyenge lövéssel riogatott, Pellegrini cserélt, hadd menjen az idő. El is ment, fordulatos meccsen 2-2 lett a végeredmény, visszavágó jövő kedden Manchesterben.

Wolfsburg–Real Madrid 2-0 (2-0)
Wolfsburg, Wolfsburg Arena, vezette: Gianluca Rocchi (olasz)
Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, Rogriguez - Henrique (Trasch, 80.), Guilavogui, Luiz Gustavo, Draxler (Schafer, 93.) - Arnold, Schürrle (Kruse, 85.)
Real Madrid: Navas - Danilo, Ramos, Pepe, Marcelo - Modric (Isco, 64.), Casemiro, Kroos (James Rodriguez, 85.) - Bale, Benzema (Jesé, 41.), Ronaldo
gól: Rodriguez (18.,11-es), Arnold (25.)
sárga lap: Benaglio (50.), Vieirinha (19.), Luiz Gustavo (61.), Arnold (69.), ill. Bale (69.)

Sokkolták a Realt

Wolfsburgban az első tíz percben uralta a játékot a Real (71% labdabirtoklás), de kapura még egyik fél sem lőtt. Ugyanabban a percben, amikor Ibra 11-est rontott Párizsban, itt Benzema hagyott ki egy ziccert (vagy Benaglio védett lábbal, ízlés dolga). A túloldalon Casemiro összehozott egy büntetőt, Rodriguez magabiztosan a kapu jobb oldalába vágta, Navas balra vetődött, 738 perc után kapott gólt a BL-ben. A Bundesligában nyolcadik VW-gyáriak vezettek a Real Madrid ellen. Aztán támadott kicsit a Real, de a németek rendkívül racionálisan védekeztek, majd kíméletlenül kontráztak. Olyannyira kíméletlenül, hogy Arnold is betalált, a párharc nyolcadánál már 2-0-ra vezetett a Wolfsburg.

A spanyolokra záporozó csapások ezzel nem értek véget, Benzema megsérült, le kellett cserélni, Jesé érkezett a helyére. Bale 22-ről fölé csavart egy szabadot, a Realnak semmi nem jött össze: hiába uralta a játékot, csak kapta a gólokat, és nem rúgta.

Elmaradt a feltámadás

A balul sikerült első félidő után a Real tovább nyomott a másodikban, de továbbra is a hazai kontrák voltak veszélyesebbek: a 68. percben szinte csak Schürrlén múlt, hová lő egy nagy sprint végén, de ő fölé durrantott. Válaszul Ronaldo is kihagyott egy ziccert, továbbra is hiába támadott többet a spanyol csapat (18-8 volt az utolsó negyedóra előtt a lövési kísérletek száma Zidane-éknak.)

Ám a forgatókönyv csak nem változott: a 89. percben megint csak Navasnak kellett hatalmasat védenie, Kruse éles szögből csavart kapura. A négy perc ráadás aztán már nem hozott érdemi eseményt, a Realnak tövig kell nyomnia a gázt Madridban, hogy átugrassa a szakadékot.