Piqué volt a spanyolok megmentője

Fotó: AFP / PIERRE-PHILIPPE MARCOU

-

A címvédő spanyol válogatott 1-0-ra legyőzte Csehországot a D csoport első fordulójának hétfői mérkőzésén.

Eb, D csoport, 1. forduló

Spanyolország-Csehország 1-0 (0-0)
Toulouse, Stadium de Toulouse, 29 400 néző
v.: Szymon Marciniak (lengyel)
Spanyolország: De Gea - Juanfran, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba - Fabregás (Thiago Alcántara, 70.), Busquets, Iniesta - David Silva, Morata (Aduriz, 62.), Nolito (Pedro, 82.)
Csehország: Cech - Kaderábek, Sivok, Hubník, Limbersky - Darida, Plasil - Gebre Selassie (Sural, 86.), Rosicky (Pavelka, 88.), Krejci - Necid (Lafata, 75.)
gól: Piqué (87.)
sárga lap: Limbersky (61.)

A spanyolok már a meccs elején a kapujuk elé szegezték a cseh válogatottat, de az első helyzetre a 16. percig kellett várni: Silva középre adását közvetlen közelről lőtte kapura Morata, de Cech hárítani tudott. Az események az első félidő végére kezdtek felpörögni, a spanyolok több átlövéssel is kísérleteztek, ezeket azonban vagy védeni tudta Cech, vagy nem találták el a kaput. Az első cseh lehetőség a 45. percben Necid előtt adódott, aki a tizenhatos előterében lépett ki a védők közül, ám De Gea számára nem okozott gondot a lövése.

Sokáig úgy tűnt, hogy Cech kapuját ma nem lehet bevenni

Rögtön a második félidő elején többször is betalálhattak volna a spanyolok, de vagy Cech, vagy a védők útját állták a próbálkozásaiknak. A csehek csak elvétve jutottak el De Gea kapujáig, a spanyolok fokozódó nyomása pedig a 87. percben érett góllá: Iniesta beívelését követően Piqué fejelt a kapuba.

A 92. percben még Daridának volt egy középre tartó lövése, amit De Gea könnyedén kiütött.

Az 1-0 azt jelenti, hogy Spanyolország 2008 után újra győzelemmel kezd egy nagy tornát: a 2010-es vb-n Svájctól kaptak ki 1-0-ra, 2012-ben az olaszokkal játszottak 1-1-es döntetlent, legutóbb Brazíliában pedig csúfos, 5-1-es vereséget szenvedtek a hollandoktól.