Nikolicsék viharos meccsen estek ki az EL-ből

Fotó: MTI/EPA/KEYSTONE / Laurent Gillieron

-

Vanczák Vilmos csapata, a Sion gól nélküli döntetlent játszott a Liverpoollal az Európa Liga utolsó csoportkörében, így bejutott a legjobb 32 közé.


A Sionban Vanczák Vilmos, a továbbjutást már korábban kiharcoló Liverpoolban Bogdán Ádám nézte végig a cserepadról a találkozót.

Nikolics Nemanja együttese, a Legia Warszawa győzelmi kényszerben lépett pályára az eddig százszázalékos, már biztosan csoportelső Napoli otthonában. A lengyeleknek a siker mellett a csoport másik találkozóján döntetlenre lett volna szükségük, ám az első feltétel nem teljesült: a varsói csapat 5-2-es vereséggel távozott Nápolyból, így búcsúzott. Nikolicsot a 60. percben lecserélték.

A Lech Poznan 1-0-ra kikapott otthon a csoportelső Baseltől, míg a négyes másik meccsén a Fiorentina ugyanilyen arányban legyőzte a portugál Belenensest. A továbbjutáshoz a poznaniaknak egyrészt le kellett volna győzniük a svájciakat, másrészt az olaszoknak nem szabadott volna megszerezniük a három pontot. Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést, Holman Dávid a cserepadról figyelte az összecsapást, de nem lépett pályára, míg Lovrencsis Gergőt nem nevezték.

A 12 csoport első két helyezettjéhez a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikja csatlakozik a legjobb 32 között.

Európa Liga, csoportkör, 6. forduló:

A csoport:
Fenerbahce (török)-Celtic Glasgow (skót) 1-1 (1-0)
Ajax Amsterdam (holland)-Molde (norvég) 1-1 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Molde 11 pont, 2. (és továbbjutott) Fenerbahce 9, 3. Ajax Amsterdam 7, 4. Celtic Glasgow 3

B csoport:
Girondins Bordeaux (francia)-Rubin Kazany (orosz) 2-2 (0-1)
Sion (svájci)-FC Liverpool (angol) 0-0
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) FC Liverpool 10 pont, 2. (és továbbjutott) Sion 9, 3. Rubin Kazany 6, 4. Girondins Bordeaux 4

C csoport:
Qabala (azeri)-Krasznodar (orosz) 0-3 (0-2)
Borussia Dortmund (német)-PAOK Szaloniki (görög) 0-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Krasznodar 13 pont, 2. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 10, 3. PAOK Szaloniki 7, 4. Qabala 2
D csoport:
Midtjylland (dán)-FC Bruges (belga) 1-1 (1-0)
SSC Napoli (olasz)-Legia Warszawa (lengyel) 5-2 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) SSC Napoli 18 pont, 2. (és továbbjutott) Midtjylland 7, 3. FC Bruges 5, 4. Legia Warszawa 4

E csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 2-1 (1-0)
Plzen (cseh)-Villarreal (spanyol) 3-3 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Rapid Wien 15 pont, 2. (és továbbjutott) Villarreal 13, 3. Plzen 4, 4. Dinamo Minszk 3

F csoport:
Liberec (cseh)-Olympique Marseille (francia) 2-4 (0-2)
Groningen (holland)-Braga (portugál) 0-0
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Braga 13 pont, 2. (és továbbjutott) Olympique Marseille 12, 3. Liberec 7, 4. Groningen 2

G csoport:
Dnyipro (ukrán)-Rosenborg (norvég) 3-0 (1-0)
St. Etienne (francia)-SS Lazio (olasz) 1-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Lazio 14 pont, 2. (és továbbjutott) St. Etienne 9, 3. Dnyipro 7, 4. Rosenborg 2

H csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Besiktas (török) 3-1 (0-0)
Skenderbeu (albán)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 0-3 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Lokomotiv Moszkva 11, 2. (és továbbjutott) Sporting Lisboa 10, 3. Besiktas 9, 4. Skenderbeu 3

I csoport:
Fiorentina (olasz)-Belenenses (portugál) 1-0 (0-0)
Lech Poznan (lengyel)-Basel (svájci) 0-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Basel 13 pont, 2. (és továbbjutott) Fiorentina 10, 3. Lech Poznan 5 (2-6), 4. Belenenses 5 (2-8)

J csoport:
RSC Anderlecht (belga)-Qarabag (azeri) 2-1 (2-1)
Tottenham Hotspur (angol)-AS Monaco (francia) 4-1 (3-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Tottenham Hotspur 13 pont, 2. (és továbbjutott) Anderlecht 10, 3. Monaco 6, 4. Qarabag 4

K csoport:
APOEL (ciprusi)-Sparta Praha (cseh) 1-3 (1-0)
Aszterasz (görög)-Schalke 04 (német) 0-4 (0-2)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Schalke 04 14 pont, 2. (és továbbjutott) Sparta Praha 12, 3. Aszterasz 4, 4. APOEL 3
L csoport:
Partizan Beograd (szerb)-Augsburg (német) 1-3 (1-1)
Athletic Bilbao (spanyol)-AZ Alkmaar (holland) 2-2 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Athletic Bilbao 13 pont, 2. (és továbbjutott) Augsburg 9 (12-11), 3. Partizan Beograd 9 (10-14), 4. AZ Alkmaar 4