Neymarék zseniális gólokat lőttek, Messi volt a megmentő

Fotó: AFP / DON EMMERT

-

A brazil labdarúgó-válogatott fölényes győzelmet aratott az Egyesült Államok csapata felett barátságos mérkőzésen, a massachusettsi Foxborough-ban.

A dél-amerikai együttesben a második félidőre csereként beálló Neymar két gólt szerzett, mellette Hulk és Rafinha volt eredményes. A hazaiak 0-4 után szépítettek. Az amerikai válogatott Jürgen Klinsmann irányításával előzőleg csak egyszer szenvedett ilyen súlyos vereséget.

Az argentin válogatott ezúttal nem volt olyan meggyőző, mint az előző, pénteki mérkőzésén, amelyen 7-0-ra verte Bolívia együttesét. A mexikóiak elleni texasi találkozó döntetlennel ért véget Arlingtonban. A közép-amerikaiak 2-0-s vezetésre tettek szert, az argentinok csak a hajrában tudtak felzárkózni: Sergio Agüero a 84., Lionel Messi pedig a 88. percben volt eredményes.

A dél-amerikai csapatok számára októberben kezdődik a 2018-as oroszországi világbajnokság selejtezős sorozata. Az észak- és közép-amerikai kontinensen már zajlik a selejtező, de az erősebb válogatottak csak novemberben kapcsolódnak be a küzdelembe.