Nem strapálta magát a Real, gólpasszkirály a Barcában

Fotó: AFP / CURTO DE LA TORRE

-

Gólarányt javíthatott volna hazai pályán a Benítez-csapat, ehhez képest sima 3-1 lett. A Barcelonát valószínűtlen hős segítette győzelemre.

Gyorsan elhúzott 2-0-ra a listavezető Real Madrid a Las Palmas elleni hazai meccsen, majd visszavett a tempóból. A vendégek egy, a felső lécről bevágódó fejessel szépítettek. Ekkor – az első félidő végén – még felpörgette a ritmust a Real, több helyzet mellett egy gólra is futotta az erejéből, ám a szünet után már nem strapálta magát különösebben, maradt a 3-1.

A Barcelona Madridban győzött, a Getafe ellen. Az első két gólt Luis Suárez és Neymar szerezte, viszont mindkétszer Sergi Roberto adta a gólpasszt. Az elsőnél például így:

Innen már rutinmunka volt befejezni az akciót. Sergi Roberto második gólpassza már egy hosszú indítás volt, amit Neymar kapásból lőtt a hálóba. A bajnokságban ugyanúgy 24 pontos már a Barca, mint a Real, utánuk a 21 pontos Celta Vigo következik még, amely késő este egy hajrágóllal nyert San Sebastianban.