Nem jött össze a bravúr a Hufnágel–Ceiner-duónak

-

A hetedik helyen végzett a Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó 1000 méteren.

A csütörtöki döntőben sokáig a nyolcadik helyen haladt a honvédos kettős, de a hajrában a szlovák egységet meg tudta előzni. A futamot a tavalyi világbajnok Max Rendschmidt, Marcus Gross német duó nyerte.

„Az elsődleges cél az volt, hogy a döntőbe bejussunk, ezt tegnap sikerült teljesíteni. Ma úgy szerettünk volna kiszállni a hajóból, hogy ne maradjon bennünk több, szerintem ez is sikerült” – nyilatkozott Ceiner Benjámin.

Hajdu Jonatán második lett a B döntőben, így a 10. helyen végzett 200 méteren. A Dunaferr 20 éves ifjúsági világbajnoka szerdán negyedikként zárt a középfutamában, ezzel lecsúszott a fináléról, de azt nyilatkozta, hogy szeretné megnyerni a B döntőt. Nagyon kicsin múlt, hogy ez nem sikerült neki. Csütörtöki futamában jól kapta el a rajtot, a sprinttáv nagy részében az élen haladt a 4-es pályán, de a végéhez közeledve az 5-ösön mellette lapátoló cseh Martin Fuksa egyre jobban megközelítette, majd a hajóját jobban rúgva be, meg is előzte őt.