Nadalt elgáncsolták Madridban

Fotó: Getty Images / Alex Caparros

-

Andy Murray két szettben verte a salakos tenisztorna elődöntőjében a spanyol klasszist.

Rafael Nadal két óra 11 perces meccsen, két szettben kikapott a madridi salakos tenisztorna elődöntőjében. Andy Murray az első játszmában már 5:2-re is elhúzott, de a salakkirály akkor még egyenlíteni tudott. Egyenlő állásnál azonban a brit klasszis nyert egy-egy adogató- és fogadójátékot, ezzel behúzta a maratoni első szettet.

Hasonlóan alakult a folytatás is, akkor Murray 5:3-ra húzott el, sokszor óriási csatában hozva a szervagémjét (az első játék például tíz percig tartott). Murray tehát adogatott, és bár Nadal meccslabdákat hárítva visszajött 5:4-re, ott ő maga is elvesztette az adogatójátékát. Murray 7:5, 6:4-gyel behúzta a meccset, és a másik ágon Nisikori Kej vagy Novak Djokovic lesz az ellenfele.

Murray a mostani győzelemmel 7-17-re szépített Nadal ellen, akit legutóbb pontosan egy éve győzött le – Madridban, a döntőben.