Nadal nagyon simán, Djokovic csak simán jutott tovább a Garroson

Fotó: AFP / MARTIN BUREAU

-

A világelső és a kilencszeres bajnok is könnyedén jutott a harmadik fordulóba. Ez volt Nadal 200. győzelme Grand Slam-tornán.

Novak Djokovic egy szorosabb és két simább szettben legyőzte a belga Steve Darcist a Roland Garros második fordulójában, és bejutott a harmadik körbe.

A szerb világelső játéka az első szettben még egy kicsit dadogott, azt csak 7:5-re nyerte meg, a következő kettőben azonban már a játszmák közepén elvette egy-egy alkalommal a belga adogatását, ami elég is volt a meccs megnyeréséhez.

Az első Garros-győzelmére hajtó szerb korántsem játszott kirobbanó formában: Darcis nemcsak több pontot nyert (101-98), de ki nem kényszerített hibából is jóval kevesebbet (35-43) ütött. A döntő labdameneteket azonban mindig Djokovic nyerte, és ez döntött a javára.

Djokovic ellenfele a harmadik fordulóban a világranglistán 66. brit Aljoz Bedene lesz.

Egy pályával arrébb a Djokoviccsal szemben nem az első, hanem a tizedik párizsi győzelmére hajtó Rafael Nadal könnyedén intézte el három játszmában az argentin Facundo Bagnist. Ez volt Nadal 200. győzelme Grand Slam-tornán, ezzel ő lett a nyolcadik játékos a sportág történetében, aki elérte a 200-as határt. A rekordot a svájci Roger Federer tartja 302 nyert GS-meccsel.

Ilyen bemelegítés után persze, hogy nyert

Nadal a harmadik fordulóban honfitársával, a világranglistán 56. spanyol Marcel Granollersszel találkozik.

A nőknél a magyar származású Timea Bacsinszky ugyancsak ott van a 32 között. A Roland Garroson tavaly elődöntős svájci teniszező a kanadai Eugenie Bouchard-t verte úgy, hogy a 2014-ben wimbledoni döntős ellenfele a második szettben 0:5-ről zárkózott fel 4:5-re, és kétszer is bréklabdája volt az egyenlítéshez.

Babos Tímea az esti program utolsó mérkőzésén lép pályára, méghozzá a centerpályán, egykori páros partnere, a 25. helyen kiemelt francia Kristina Mladenovic ellen.