Nadal kiesett egyéniben

Fotó: AFP / KOEN SUYK

-

Juan Martin del Potro lesz a címvédő Andy Murray ellenfele a riói olimpia férfi tenisztornájának döntőjében.

A világranglista 141. helyén álló játékos a 2008-as pekingi ötkarikás játékok aranyérmesét, a harmadik helyen kiemelt Rafael Nadalt drámai csatában, szetthátrányból fordítva győzte le a szombati elődöntőben.

A végig kiélezett és magas színvonalú mérkőzés harmadik játszmájában 4:4 után Del Potro elvette ellenfele adogatását, így a döntőbe kerülésért szerválhatott, de Nadal bravúros megoldásokkal egyenlített. A következő játékban az argentin ismét brékelhetett volna, ám 40-0-s előnye ellenére nem járt sikerrel.

Végül rövidítésre volt szükség, amelyben a 2012-es londoni olimpián bronzérmes Del Potro 3-0-ra és 5-2-re is vezetett, majd 5-4-et követően ászt szervált, így két meccslabdához jutott. A másodikkal ellenfele hibájának köszönhetően – lezárta a találkozót.