Murray döntő szettre kényszerítette Djokovicot

Fotó: Getty Images / Julian Finney

-

Legyőznie azért nem sikerült a madridi salakos tenisztorna döntőjében. Djokovic május 23-án már kétszáz hete lesz folyamatosan világelső.

Madrid, döntő:

Djokovic (szerb, 1.) – Murray (brit, 2.) 6:2, 3:6, 6:3

A világelső Djokovic a torna címvédőjével találkozott a madridi salakon, és bár a második szettet elvesztette, és döcögött a harmadik elején is, azért akkor már jobban koncentrált a ranglistán a második helyét ezzel a vereséggel elveszítő ellenfelénél.

Djokovic az utolsó 13 Murray elleni meccséből 12-t megnyert, az örökmérleg 23-9. Ennél is fontosabb, hogy Djokovic a 29. mestertornáját nyerte meg, ennyit még soha senki nem tudott.

Jövő héten már Rómában versenyez a mezőny, ahol döbbenetes módon egy ágon van Djokovic, Rafael Nadal, Roger Federer, Gael Monfils és Milos Raonic is.