MotoGP: Lorenzo győzött, karnyújtásnyira van Rossitól

Fotó: Getty Images / Mirco Lazzari gp

-

A spanyol magabiztosan győzött az Aragon Nagydíjon, míg Pedrosa és Rossi élet-halál harcot vívott a 2. helyért. Négy futam van még hátra.

A spanyol Jorge Lorenzo győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei 14. versenyén, a vasárnapi Aragóniai Nagydíjon, így a MotoGP-ben 14 pontra megközelítette az éllovas és ezúttal harmadik olasz Valentino Rossit. Az összetettben 3. helyen álló – és a pole pozícióból induló – Marc Marquez bukott és kiesett. Lorenzo pályafutása 60. győzelmét szerezte meg, a második helyen célba érő Dani Pedrosa pedig hatalmasat harcolt Rossival – egyetlen tizedmásodperccel előzte csak meg az olaszt.

Mivel a következő négy futamon még összesen 100 pont szerezhető (az első 15 helyezett kap pontot, 25, 20, 16, 13, 11, 10, majd innen minden helyezésért egyel kevesebb pont jár), még biztos, hogy bőven lesz izgalom, és jó eséllyel csak az utolsó futamon, november 8-án, Valenciában fog eldőlni a világbajnoki cím sorsa.

Előbb azonban következik a Japán Nagydíj Motegiben, október 11-én.

A Moto2-ben szintén spanyol siker született Tito Rabat révén, míg a Moto3-ban a portugál Miguel Oliveira diadalmaskodott.

Lorenzo itt már Rossi előtt van, a pontversenyben még mögötte lohol

Eredmények:
MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 41:44.933 perc
2. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) 41:47.616
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 41:47.706
Az állás (14 verseny után, még 4 van hátra): 1. Rossi 263 pont, 2. Lorenzo 249, 3. Marc Marquez (spanyol, Honda) 184

Moto2:
1. Tito Rabat (spanyol, Kalex) 26:25.125 perc
2. Alex Rins (spanyol, Kalex) 26:25.221
3. Sam Lowes (brit, Speed up) 26:30.489
Az állás (14 verseny után, még 4 van hátra): 1. Johann Zarco (francia, Kalex) 284 pont, 2. Rabat 206, 3. Rins 184

Moto3:
1. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 39:54.343 perc
2. Jorge Navarro (spanyol, Honda) 39:54.536
3. Romano Fenati (olasz, KTM) 39:55.848
Az állás (14 verseny után, még 4 van hátra): 1. Danny Kent (brit, Honda) 234 pont, 2. Enea Bastianini (olasz, Honda) 179, 3. Oliveira 159