Most Ronaldo írt történelmet, a Real ledózerolta a Celta Vigót

Fotó: AFP / GERARD JULIEN

-

Az első félidő pocsék teljesítménye után a másodikban már ellenállhatatlan volt a Real Madrid. Ronaldo már második a spanyol bajnokság góllövőinek örökrangsorában.

A kisebb gödörben lévő – a legutóbbi három meccsből egyet nyerni, Madridban gödörnek számít – és belső problémákkal is küzdő Real Madrid a hatodik helyen álló Celta Vigót fogadta a spanyol bajnokság 28. fordulójában, és a második félidőben mutatott jó játékának, valamint Cristiano Ronaldo mesternégyesének köszönhetően 7-1-re nyert.

A meccset a vendégek kezdték jobban, és főleg a rendkívül agilis Iago Aspas révén nem egyszer hozták a frászt a Bernabéu stadionban ülő nézőkre, például akkor, amikor nevezett támadó a 11. percben a felső lécre fejelt.

A Real nagyon erőlködött támadásban, az Isco, Kovacic, Ronaldo, Lucás Vázquez, Borja Mayoral támadó ötös nem volt éppen valami félelmetes. Gareth Bale, James Rodriguez és Marcelo is a padról követte az eseményeket, a sérült Karim Benzema pedig otthonról. Ronaldónak volt egy jó lövése, illetve Casemiro is megtornáztatta Rubén Blancót, de nem úgy nézett ki, mintha a Real előnybe tudna kerülni.

Aztán mégis sikerült, Rubén Blanco egy újabb bravúrját követő madridi szöglet után Pepe fejelte szép mozdulattal a vendégek kapujába a labdát.

A szünetben Zinedine Zidane vélhetően helyre tette a dolgokat a fejekben, mert az 58. percben már 3-0 volt a Real javára. Cristiano Ronaldo előbb jó 25 méterről bombázott a Celta kapujába.

Ronaldo rakétája

Majd végre szabadrúgásból is be tudott találni, miután 20 méterről nyeste a labdát a dermedten álló Blanco kapujába.

Szabadrúgásból a 250.

A 62. percben Iago Aspas megkapta jutalmát: egy kiugratás után pazar mozdulattal emelte át a labdát a kifutó Keylor Navas fölött.

Egy kis öröm a Celtának

Sokáig nem tartott a Celta öröme, mert Isco beadásából Ronaldo két perccel később meglőtte a mesterhármasát – ez volt a portugál 26. bajnoki gólja, amivel a góllövőlista élére ugrott, megelőzve a barcelonai Luis Suárezt. Ennél is nagyobb tett azonban, hogy ez volt Ronaldo 251. bajnoki találata, amivel beérte az örökranglista második helyén álló Telmo Zarát – már csak Lionel Messi van előtte.

Újabb jó tíz perc elteltével aztán meg is kezdte a fölzárkózást, Jese szöglete után küldte a negyedik gólját a kapuba.

Fejjel a negyediket

Szegény Celta ekkor teljesen szétesett, két perccel később Jese ugrott meg egy indítással, megcsinálta magának a lövőhelyzetet, majd be is vágta a hatodik gólt Rubén Blanco kapujába.

Jese megoldotta

A 47 nap kihagyás után visszatérő Bale sem akart gól nélkül hazatérni, ő is rúgott egyet. A Celta utoljára 1959-ben(!) kapott hatnál több gólt bajnoki mérkőzésen.

A Real ezzel 60 pontos, de továbbra is csak harmadik a bajnokságban a 61 pontos Atlético Madrid és a 69 pontos Barcelona mögött. A Barca vasárnap délután négykor az Eibar otthonában lép pályára, az Atléti pedig 20.30-tól az újabban halvány életjeleket mutató Valencia vendége lesz.

Real Madrid–Celta Vigo 7-1 (1-0)
g.: Pepe (41.), C. Ronaldo (50, 58., 64. 76.), Jese (78.), Bale (81.) ill. Aspas (62.)