Moldovai, San Marinó-i és kazah ellenfelekkel kezdenek a magyarok

-

A bajnoki ezüstérmes Videoton a moldovai Zaria Baltival, a bronzérmes Debrecen a San Marinó-i La Fioritával, míg a negyedik MTK a kazah Aktobéval találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójában.


A hétfői, nyoni sorsolás szerint a Videoton hazai pályán, a Debrecen és az MTK pedig idegenben kezd az első körös párharcban.

Az első mérkőzéseket június 30-án, a visszavágókat pedig július 7-én rendezik.


Az EL-selejtező 1. fordulójának párosításai

VIDEOTON-Zaria Balti (moldovai)
La Fiorita (San Marinó-i)-DEBRECEN
Aktobe (kazah)-MTK
Midtjylland (dán)-Suduva (litván)
Levadia Tallinn (észt)-HB Tórshavn (feröeri)
Shamrock Rovers (ír)-Rovaniemi (finn)
Breidablik (izlandi)-FK Jelgava (lett)
Domzale (szlovén)-Lusitanos (andorrai)
Zimbru (moldovai)-Csihura Szacshere (grúz)
Beroe (bolgár)-Radnik Bijeljina (bosnyák)
Infonet (észt)-Hearts (skót)
Atlantas Klaipeda (litván)-HJK (finn)
Valur Reykjavík (izlandi)-Bröndby (dán)
NSI Runavík (feröeri)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Bokelj Kotor (montenegrói)-Vojvodina (szerb)
Santa Coloma (andorrai)-Lokomotiva Zagreb (horvát)
Sloboda Tuzla (bosnyák)-Beitar (izraeli)
Stabaek (norvég)-Connah's Quay (walesi)
IFK Göteborg (svéd)-Llandudno (walesi)
Aberdeen (skót)-Fola Esch (luxemburgi)
AIK (svéd)-Bala Town (walesi)
AEK Larnaca (ciprusi)-Folgore (San Marinó-i)
Pjunyik (örmény)-Europa FC (gibraltári)
Differdange (luxemburgi)-Cliftonville (északír)
Kukesi (albán)-Rudar Pljevlja (montenegrói)
Vaduz (liechtensteini)-Szileksz (macedón)
Ventspils (lett)-Víkingur Göta (feröeri)
St. Patrick's Athletic (ír)-Jeunesse d'Esch (luxemburgi)
Nömme Kalju (észt)-FK Trakai (litván)
Dila Gori (grúz)-Sirak (örmény)
Cukaricki (szerb)-Ordabaszi (kazah)
Neftcsi (azeri)-Balzan (máltai)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Nova Gorica (szlovén)
Skendija (macedón)-Cracovia (lengyel)
Linfield (északír)-Cork City (ír)
KR Reykjavík (izlandi)-Glenavon (északír)
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Spartaks Jürmala (lett)
Odd Grenland (norvég)-IFK Mariehamn (finn)
Rabotnicki (macedón)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Admira Wacker (osztrák)-Spartak Myjava (szlovák)
Qäbälä (azeri)-Szamtredia (grúz)
Slavia Szófia (bolgár)-Zaglebie Lubin (lengyel)
Siroki Brijeg (bosnyák)-Birkirkara (máltai)
Käpäz (azeri)-Dacia (moldovai)
Partizani Tirana (albán)-Slovan Bratislava (szlovák)
Bananc (örmény)-Omonia Nicosia (ciprusi)
Teuta Durres (albán)-Kajrat Almati (kazah)
Spartak Trnava (szlovák)-Hibernians (máltai)