Michelisznek leesett a bal első kereke az első időmérőn

-

Balszerencsésen indul a túraautó-világbajnokság (WTTC) a 2014-ben negyedik helyet szerzett Michelisz Norbert számára. A vasárnapi szezonnyitó futam időmérő edzését három keréken abszolválta.

Nem sikerül Michelisz Norbertnek, a Zengő Motorsport versenyzőjének a tavalyi jó időmérő eredményét megismételnie, ugyanis a kvalifikáció első harmadának hatodik percében kiszakadt a bal első futóműve.

adta közre a magyar csapat az argentínai Autódromo Termas de Río Hondón rendezett vasárnapi futam előtt.

A magyar pilóta Hondája az időmérő első gyors körében vesztette el egyik kerekét Argentínában.

A kerékelhagyás után Michelisz nem folytathatta tovább a kvalifikációt, így mért idő nélkül fejezte be a napot.

Az WTTC szezonnyitó futamát María López kezdi a pole-ból. A címvédő argentin hazai pályán több mint 1,2 másodperccel jobb időt autózott, mint a második helyen záró francia Yvan Muller. A szintén francia Sébastien Loeb 1,6 másodperccel volt lassabb.

Az első négy helyen a Citroën versenyzői végeztek az időmérő szombaton, a legjobb hondás Tiago Monteiro lett, akinek hátránya több mint 2,1 másodperc.