Michelisz pályarekorddal nyitott a Hungaroringen

-

A gyári Honda magyar versenyzője 1 perc 48,112 másodperccel nyerte meg a pénteki tesztet két csapattársa, Tiago Monteiro és Robert Huff előtt a túraautó-világbajnokság Magyar Nagydíján.

A Hungaroringen az eddigi csúcsot Yvan Muller tartotta 1 perc 48,727 másodperccel, ezt döntötte most meg Michelisz Norbert. A három gyári Honda remeklése azért is meglepő, mert a hungaroringi versenytől ők is kapnak plusz 70 kilós súlyt. A plusz 80 kilóval versenyző Citroenek közül Mehdi Bennani végzet a legjobb helyen, ő ötödik lett, negyedikként Tom Coronel zárt a Chevrolet-val.

Élen a három Honda

A Zengő Motorsport 19 éves magyar pilótája, Ficza Ferenc nem autózott mért kört, a csapat tájékoztatása szerint mindent ellenőrizni kellett a Slovakiaringen történt balesete után, ezért többször is kijött a bokszba.

Hogy mit vár Michelisz Norbert a Magyar Nagydíjtól, az itt elolvasható, a világbajnoki éllovas Tiago Monteiróval készült interjúnk pedig itt található.