Messi mesterhármasával átvette a vezetést a Barcelona

Fotó: Getty Images / David Ramos

-

A Barcelona hatgólos győzelemmel szerzett három pontot a Rayo Vallecano ellen, ezzel a 26. fordulót követően a tabella élére ugrott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Lionel Messi mesterhármasával már 30 bajnoki gólnál tart, amivel beérte a góllövőlistát eddig egyedüliként vezető Cristiano Ronaldót.

eredmény:

FC Barcelona–Rayo Vallecano 6-1 (1-0)

A vendégek az első pillanattól egy lapra tettek fel mindent: letámadták a Barcelonát.
A 6. percben Luís Suárez szerzett vezetést a katalánoknak, ám ez nem hűtötte le a Rayo Vallecano gárdáját, folytatták a rohamokat. A szünetben a labdabirtoklási statisztika ezért is lehetett szokatlan: csupán 55-45 százalék a katalánok javára.

A második félidőben aztán felébredt a Barcelona a vasárnapi sziesztából. Gerard Piqué egy szögletből érkező beadást értékesített, aztán Messi sorozata következett. Az 55. percben egy megismételt büntetőt rúgott be, aztán 10 perccel később a kapusról kipattanó labdára csapott le, aztán alig 5 perc múlva egy bal oldali centerezésre robbant be, megverve egy védőt testcsellel csapta be az elfekvő Álvarezt, és a hálóba passzolt.
A Vallecano még szépített Alberto Bueno góljával, a kegyelemdöfést pedig a gólgyártást megkezdő Suárez vitte be.