Megmenekült az Arsenal, nyolc gól Leverkusenben

Fotó: AFP / BEN STANSALL

-

Rakitic vezette győzelemre a Barcát a Bajnokok Ligája 3. fordulójában, a Chelsea nem nyert Kijevben, az Arsenal viszont 2-0-ra verte a Bayernt, ezzel visszavette a továbbjutási esélyeit. De mit mondjunk Leverkusenről, ahol a Roma 0-2-ről fordított 4-2-re, majd onnan egyenlítettek a hazaiak?

E csoport

BATE Boriszov (fehérorosz)–Barcelona (spanyol) 0-2
gól:
Rakitic (48., 65.)

A Barcelona felborította a pályát Belorussziában: az első félidőben 72 százalékban birtokolta a labdát, 13-szor rúgott kapura (a BATE egyszer sem), csak éppen gólt nem szerzett. Ám ahogy azt idén már bemutatta párszor, a második félidő legelején gyorsan gólt szerzett: Rakitic lőtte ki a fölső sarkot, majd húsz percre rá duplázott is egy kontra végén – és ez lett a meccs vége is. A BATE, amely pénteken nyerte meg zsinórban a tizedik bajnoki címét, máris elfelejtheti az ünneplést.

Rakitic első gólja

Bayer Leverkusen (német)-AS Roma (olasz) 4-4
gól:
Javier Hernandez (4. - 11-es, 19.), Kampl (84.), Mehmedi (86.), illetve De Rossi (29., 38.), Pjanic (54.), Iago Falqué (73.)

A csoport másik meccsén a forduló előtt egypontos AS Romának nagyon nem hiányzott egy leverkuseni vereség, ehhez képest Kassai Viktor már a legeljén befújt egy jogos büntetőt a hazaiaknak. Javier Hernandez belőtte, majd rúgott egy újabb gólt a meglehetősen zavarodott római védelemnek. Úgy tűnt, ezzel annyi is az olaszoknak, ám Daniele De Rossi – aki hétvégén, az ötszázadik rómás meccsén is betalált – nyolc perc alatt duplázott, így 2-2-vel fordultak a csapatok a második félidőre. Akkor aztán a Roma második góljánál asszisztáló Pjanic maga lőtt gólt szabadrúgásból, fordított 0-2-ről az olasz csapat.

Pjanic fordít

Ám ezzel még koránt sem volt vége: Iago Falqué megszerezte a Roma negyedik gólját is, majd amikor már csüggedni kezdtek volna a hazai szurkolók, a csapatuk két perc alatt két góllal egyenlített: Kampl óriási gólt csavart jobbról a hosszú felsőbe, majd Mehmedi passzolt be egy az alapvonalról érkező beadást. A 4-4-gyel nem szálltak el a Roma esélyei, de egyelőre utolsó a csoportban.

Az állás: 1. Barcelona 7 pont (5-2), 2. Bayer Leverkusen 4 (9-7), 3. BATE Boriszov 3 (4-8), 4. AS Roma 2 (7-8)

F csoport

Arsenal (angol)–Bayern München (német) 2-0
gól:
Giroud (76.), Özil (90.)

Az Arsenal óriási bajban volt a forduló előtt, két vereséggel nyitott a BL-ben, eléggé kellemetlen így várni egy Bayern elleni oda-vissza párharcot. Pedig Arsene Wenger együttese zsinórban 16-odszorra juthat túl a csoportkörön, és ennek megfelelően tette, amit tennie kellett: gyors, erőteljes támadásokkal ostromozta a Bayern kapuját, el is dönthette volna már az első félidőben a találkozót, ha Neuer nem véd briliánsan.

Lehetett számítani arra, hogy elfárad ebben a tempóban az Arsenal, és valóban, egyre inkább a Bayern akarata érvényesült, Robert Lewandowski közel állt az idénybeli 23. góljához, de ezúttal ziccerből sem tudott betalálni. Aztán mégis bepréselt egy gólt az Arsenal, Giroud gyötörte be a labdát, Neuer hatalmasat hibázott a gól előtt: csúnyán alászaladt a labdának.

Neuer hibáz

Dinamo Zagreb (horvát)–Olimpiakosz (görög) 0-1
gól:
Ideye (79.)

Az Olimpiakosz ugyanakkor még mindig veszélyes lehet az Arsenalra, miután győzni tudott Zágrábban, és ezzel őrzi hárompontos előnyét az angolokkal szemben.

Az állás: 1. Bayern München 6 pont (8-2), 2. Olimpiakosz 6 (4-5), 3. Arsenal 3 (5-5), 4. Dinamo Zagreb 3 (2-7)

G csoport

Porto (portugál) – Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0
gól:
Aboubakar (37.), Brahimi (41.)

Brahimi gólja után nem maradt kérdés

Dinamo Kijev (ukrán)–Chelsea (angol) 0-0

A Porto a csoport élére ugrott, miután az első félidőben eldöntötte a Makkabi elleni meccsét, míg a Dinamo Kijevet hiába szorította be a Chelsea még Ukrajnában is, gólt nem lőtt, így három forduló alatt szerény négy pontot gyűjtött. José Mourinhót szembesítették is ezzel, és meglehetősen frusztráltan azt mondta, hogy inkább nem mond semmit.

Az állás: 1. FC Porto 7 (6-3), 2. Dinamo Kijev 5 pont (4-2), 3. Chelsea 4 (5-2), 4. Makkabi Tel-Aviv 0 (0-8)

H csoport

Zenit (orosz)–Olympique Lyon (francia) 3-1
gól:
Dzjuba (2.), Hulk (56.), Danny (82.), illetve Lacazette (49.)

Hulk brutális találata

Valencia (spanyol)–Gent (belga) 2-1
gól:
Feghouli (15.), Mitrovic (72., öngól), illetve Foket (40.)

A Zenitre ráijesztett kicsit a Lyon, a Valenciára a Gent, ám mindkét favorit győzni tudott végül. Az oroszoknak ment könnyebben, Hulk bombagóljával gyorsan visszavették a vezetést, a hajrában pedig nyomatékosították a különbséget. A Valenciának ugyanakkor egy öngól kellett a Gent két vállra fektetéséhez.

Az állás: 1. Zenit 9 pont (8-4), 2. Valencia 6 (5-4), 3. Gent 1 (3-5), 4. Olympique Lyon 1 (2-5)