Máris kiesett Nadal legyőzője

Fotó: AFP / WILLIAM WEST

-

Fernando Verdasco ezúttal elveszítette a negyedik szett rövidítését, kiesett ő is az év első nagy tenisztornáján, az Australian Openen. Babos Tímeára Kalasnyikova vár párosban.

AusOpen, 2. forduló:

Sela (izraeli)–Verdasco (spanyol) 4:6, 6:3, 6:3, 7:6(4)

Fernando Verdasco a nyitófordulóban drámai ötszettes meccsen verte jó barátját, Rafael Nadalt. A vereség sokkolta Nadal rajongóit, Verdascót pedig tüzelte, hogy visszavághatott Nadalnak a 2009-es legendás meccs után – akkor az elődöntőben kapott ki Melbourne-ben, felejthetetlen öt és fél órás csatában. Verdasco mégsem gyűjtött elég lendületet az első fordulóban, mert mindjárt a következő ellenfél, Dudi Sela megállította.

A balkezes spanyol próbált most is „csukott szemmel” játszani, azaz megütni a labdákat, hátha valamivel több nyerő jön, mint hiba, de ezúttal ez csak arra volt elég, hogy rövidítésre mentse a kritikus negyedik játszmát. A tie breakben viszont két kettős hibát is ütött, már nem tudott koncentrálni, kiesett.

Nyert Babosék párosa

női páros, 1. forduló:
Babos, Srebotnik (magyar, szlovén, 4.)–Dusevina, Siniakova (orosz, cseh) 6:3, 7:5

A női párosoknál Babos Tímea a szlovén Katarina Srebotnikkal két játszmában legyőzte a Vera Dusevina, Katerina Siniakova kettőst, ezzel bejutott a második fordulóba. A negyedik helyen kiemelt magyar–szlovén duó kevesebb mint másfél óra alatt nyert, méghozzá úgy, hogy mindkét szettben brékhátrányból fordított.

Babosék a legjobb 32 között a Hszie Hu Vej, Okszana Kalasnyikova tajvani–grúz párossal csapnak össze szombaton.

„Ez a páros ma jobb volt, sokkal jobban éreztük egymást, mint a múlt héten. Nem volt könnyű az ellenfél, érdekes stílusban, eléggé összevissza játszott. Örülök, hogy sikerült két szettben nyernünk! Bizakodva várom a következő fordulót” – értékelt Babos.