Mancini szíve nem esett meg jó barátján

Fotó: Getty Images / Valerio Pennicino

-

Az Inter hazai pályán verte 3-1-re a nagyon csúnya sorozatot építő Sampdoriát.

Az Internazionale hazai pályán 3-1-re legyőzte a Sampdoriát az olasz bajnokság 26. fordulójának szombati, késő esti mérkőzésén. A milánóiak kispadján ülő Roberto Manciini és a genovaiak padját melegítő Vinczenzo Montella jó barátok, az 1996-97-es szezont éppen a Sampdoriában töltötték együtt.

A milánói kék-feketék a 23. percben egy szöglet után D'Ambrosio góljával szereztek vezetést, a védő közvetlen közelről passzolt a kapuba. Bő fél órával később, az 57. percben újfent egy szöglet után növelte előnyét az Inter, ekkor a brazil Felipe Melo kapu elé fejelt labdáját honfitársa, Miranda stukkolta a hálóba. A vendégek kapusa, Emiliano Viviano már csak a gólvonal mögül tudta kiütni a labdát.

Ez bent volt

A meccs végére maradt még két szép gól. Az elsőt Maurizio Icardi rúgta, azzal lett 3-0, majd a ráadás második percében Fabio Quagliarella révén szépítettek a vendégek.

Icardi elszaladt

Szép lett a szépítés

Az Inter sincs nagy formában, a bajnokságot jól kezdő milánóiak utoljára december elején tudtak egymás után két bajnokit nyerni, és miután a következő fordulóban a Juventushoz látogatnak, ez valószínűleg így is fog maradni. A Samp viszont a fél karját odaadná bármilyen győzelemért: a genovaiak már nyolc meccs óta képtelenek bajnokit nyerni.

A másik szombati mérkőzésen a veronai derbin a sereghajtó Hellas némi meglepetésre 3-1-re legyőzte a középmezőnyben tanyázó Cheivót.