• Szergej Karaszev
  • Anton Averianov
  • Tyihon Kalugyin

-

A meccs végén két hatalmas helyzete volt a magyar válogatottnak, de a görögök uralták jobban a meccset. Ám ez nem volt elég számukra a három ponthoz, így lényegében kiszálltak az Európa-bajnoki részvételért zajló versenyből. Mivel a románok és az északírek is nyertek, a magyar válogatott leszakadt az első két helyezettől az F-csoportban.

Az F-csoport állása

93. perc

Vége a meccsnek.

93. perc

Gera indítja Nikolicsot, de Papasztatopulosz ér oda hamarabb. Ismét jönnek a görögök.

92. perc

A görögök tologatnak a magyar tizenhatos előtt.

90. perc

3 percet hosszabbít az orosz bíró.

89. perc

Feléledtek a görögök: Toroszidisz kavargatott, majd Kacuranisz lőhetett – Király fogta.

88. perc

Egy perccel később Nikolics fordult és lőtt – fölé.

87. perc

Pintér egy lepattanót lőtt kapura, eldőlhetett volna a meccs, de Karnezisz kitolta. A meccs legnagyobb helyzete volt.

87. perc

Magára talált a válogatott, növelik a nyomást Dzsudzsákék.

85. perc

Dzsudzsák szépen ívelt szögletet, Juhász ugrott fel, de hátrálnia kellett. Fölé fejelte a Videoton védője.

82. perc

Nikolics ugrott ki baloldalon sokat ígérően, de les miatt megállította a bíró. Pedig még nem járt az ellenfél térfelén az indítás pillanatában.

81. perc

Dzsudzsák szögletét simán lehúzta Karnezisz.

80. perc

Stieber húz el a jobbszélen, átteszi Dzsudzsáknak, aki rásuhintja, de Kacuranisz beleér. Szöglet.

79. perc

Pintér leütközte könyékkel Papadopuloszt, sárga lap.

78. perc

Janniotasz jött be Fetfacidisz helyére.

77. perc

Kettős csere a görögöknél: Kone helyett Kacuranisz.

68. perc

Nikolics jött Szalai helyére.

64. perc

Gerát fölvágta Kone, sárga lap.

63. perc

Dárdai ideges, valószínűleg cserélni akar. Jó eséllyel Nikolics érkezhet Szalai helyére.

69. perc

Cserélnek a görögök is, Hrisztodulopulosz helyére Fortunisz jött be.

61. perc

Itt az első szöglet a meccsen! Veszélyesnek tűnt, de Tőzsér kivágta.

58. perc

Folyamatosan jobboldalt próbálkoznak a görögök, Fetfacidisz, Kone és Toroszidisz kavargat Leandro oldalán.

54. perc

Elek Ákos és Andreasz Szamarisz ütközött, előbbi lenn is maradt, pedig ő csúszott be hátulról. Jól jött az ápolása, kicsit lassítja a görögöket. Végül kapott egy sárga lapot, így júniusban nem játszhat a finnországi Eb-selejtezőn.

51. perc

Nagyon nyomnak a görögök, most Fetfacidisz durrantott mellé egy méterrel. Dárdai tiszta ideg.

50. perc

Toroszidisz keresztlabdája zavartalanul gurult el a védelem, Király Gábor és a kapu előtt. Hál'istennek görög láb sem érte.

50. perc

A görögöknek kell a három pont, látszik is a játékukon: ismét Kone fejelt kapura. Király simán fogta.

48. perc

Hrisztodulopulosz telibetalálta Elek Ákos hátát, majd Kone fejelt kapu fölé.

46. perc

Folytatódik a meccs. Fetfacidisz egyből betört a tizenhatoson belülre, végül nagy nehezen sikerült felszabadítani.

Aktívabb a magyar válogatott: több lövés, több találja el a kaput

Vége az első félidőnek

44. perc

Ismét Elek esett a földre, Sztafilidisz rúgta föl. Dzsudzsák felívelte, Juhász kiütötte Karnezisz kezéből a labdát, így maradt a 0-0. Nem lesz hosszabbítás sem.

41. perc

Toroszidisz rálökte Juhászt Király Gáborra, a védő megütötte a fejét és a nyakát. Némi fetrengést követően felpattant.

38. perc

Elek játszotta ki a jobbszélre a labdát Stiebernek, aki mini Robbent játszva elindult befelé és balról tüzelt, de pont a kapus kezébe. A villámgyorsan a túloldalt termő görögök ugyanezt eljátszották Karnezisszel – Király fogta.

36. perc

Szépen építgették támadásukat a görögök, a felszabadítást követően viszont újabb „rohammal” jelentkeztek. Végül Hrisztodulopulosz letalpalta Elek Ákost, szabadrúgás kifelé.

33. perc

Fejetlenség a magyar védelemben, végül a görögök bénaságának köszönhetően nem kapott gólt Király Gábor.

31. perc

Papadopulosz átesett Szalai fölött, még csak szabadrúgást se kapott a magyar válogatott.

Stieber Zoltán,  Sztefanosz Atanasziadisz,  Magyarország - Görögország

30. perc

22 ezer néző lesi, ahogy a görögök hátul tologatják a labdát ide-oda.

27. perc

Éledezik a magyar válogatott, ezúttal Leandro szaladt el a baloldalon, de nem sikerült jól beívelni Szalainak.

27. perc

Stieber magyar pályákon ritkán látott mozdulattal tette tovább a labdát Szalainak, de a védők elnyomták a Hoffenheim csatárát.

23. perc

Szalai adta középre Gerának, a védő elcsúszott. A Fradi középpályása végül ellőtte, de nagyon fölé ment.

23. perc

Juhász helyezkedett jól Athanasziadisz helyzeténél, így a görög nem tudott ráfordulni.

19. perc

Visszaszerezte a válogatott, Dzsudzsák szúrta rá a tizenhatoson kívülről, de Karnezisz védte.

19. perc

Fetfacidisz szabadrúgása: felívelte, a görögök visszafejelték, de csak Juhász volt ott. A kontrát megállították a görögök.

Gera Zoltán,  Magyarország - Görögország

Gera küzd

18. perc

Újabb szabálytalanság: Tőzsér döntötte fel Konét.

17. perc

Toroszidisz épp megúszta a sárga lapot, miután lezúzta Dzsudzsákot. Mákja volt.

14. perc

Betörtek a görögök, Kádár épp jókor lépett közbe Tőzsér hibája után.

Magyarország - Görögország, Szalai Ádám, Sztafidisz

13. perc

A sértett beívelte, de Szalainak nem volt igazán jó, fölé fejelte. Megvolt az első magyar helyzet(ecske).

12. perc

Fetfacidisz lépett oda Dzsudzsáknak, szabadrúgás.

11. perc

Újabb görög szabadrúgás, Kone ezúttal beívelte, Toroszidisz ráfejelte, de fölé ment.

10. perc

Ezúttal Leandro lépett oda, sárga lap.

9. perc

Legurította Kone, nem lett belőle semmi.

8. perc

Elek Ákos belépője után kis kakaskodás alakul ki a pályán, de az orosz bíró lenyugtatja a feleket. Szabadrúgás a görögöknek.