Magára talált a Barca, és kivégezte a Deportivót

Fotó: Getty Images / David Ramos

-

A zsinórban három bajnokit bukó katalánok a Riazorban gólparádét rendeztek. Messi a passzokat adta, Suárez a gólokat rúgta, majd ő is beszállt a gólpasszokba is. 8-0 a vége. Az Atlético egy bilbaói győzelemmel tartja a lépést.

A fent említett vereségek kellemetlen mellékhatásaként a három fordulóval ezelőtt még kilencpontos előnnyel vezető Barcát vasárnapra az Atlético utolérte pontszámban, és a Real Madrid is már csak eggyel volt mögötte.

Mivel most tényleg nagyon kellett a győzelem, jött is. Méghozzá története során negyedik alkalommal 8-0-ra, idegenben. A gólokat ezúttal sem az 500-nál megálló Lionel Messi szállította, hanem a Messi–Neymar–Suárez-trióból a góllövő cipőjét elsőként megtaláló uruguayi, aki félidőnként kétszer, azaz összesen négyszer vette be a hazaiak kapuját.

Suárez első gólja...

A Valencia elleni 7-0-s Király-kupa-meccs után a szezonban másodjára lőtt egy mérkőzésen négy gólt. A termeléshez Messitől kettő, Neymartól és Rakitictől egy-egy gólpassz érkezett. Suárez már 30 gólos, a bajnokságban, csak egy találattal előzi meg őt Cristiano Ronaldo.

... és a második

A 73. percben aztán csak összejött Messinek is, természetesen Suárez átadásából. Negyedórával a vége előtt Marc Bartra is betalált, hogy két perc múlva egy villámgyors támadás végén Neymar is megtörje a maga gólcsendjét – kilenc kaput eltaláló lövés után 8-0 a Barcának.

Neymar és a nyolcadik

Luis Suárez pedig a 4 gólja mellé kiosztott három gólpasszt is. A Barca így a többi eredménytől függetlenül négy fordulóval a bajnokság zárása előtt továbbra is vezeti a tabellát.

A Deportivo utolsó 18 bajnokijából mindössze egyet nyert meg (március 19-én a Levante ellen 2-1), azóta tíz döntetlen és hét vereség csúfítja a mérlegüket.

A második helyezett Atlético Madrid egy nagyon fontos mérkőzést nyert meg: Fernando Torres góljával idegenben győzte le az Athletic Bilbaót. Így pontszámban újra utolérte a Barcelonát.

Fernando Torres gólja

A Gary Neville menesztése után magára találó Valencia sorozatban harmadik győzelmét aratta, ezúttal az Eibart verte 4-0-ra.