Lance Armstrong megy két szakaszt az idei Touron

Fotó: Europress/AFP/Patrick Kovarik / István Hajdu

-

Versenyezni nem engedik, de adományt gyűjthet.

Miután kiderült, hogy pályafutása nagy győzelmeinél végig doppingolva csalt, kevés esély volt rá, hogy az amerikai országúti kerékpáros valaha újra nagy versenyen állhasson rajthoz.

Ám most – amint arról az Independent beszámol – a leukémia gyógyítására pénzt gyűjtve ott lesz az idei francia körverseny, a Tour de France két szakaszán is, a korábbi angol focistával, Geoff Thomasszal. Utóbbi a BBC-nek nyilatkozva elmondta, tudják, hogy Armstrong személyisége megosztja a nézőket, ezért próbálnak a legnagyobb tisztelettel állni a versenyhez.

Lance Armstrong egy áttételes hererákból felgyógyulva nyert 1999 és 2005 között hétszer a Touron, sajnos utóbb kiderült, hogy végig tiltott szereket használt. A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség ezért megfosztotta díjaitól és a szurkolói jó része is elfordult tőle.