Kiütötték a Fradit Romániában

-

A győzelem reményében utazott Nagybányára, de nyolcgólos vereségbe szaladt bele a Ferencváros női kézicsapata a Bajnokok Ligája középdöntőjében.

Középdöntő, 3. forduló:

HCM Baia Mare (román)–FTC-Rail Cargo Hungaria 32–24 (16–14)

A hazaiak már az első félidőben is eredményesebben támadtak és hatékonyabban védekeztek, de a magyar bajnoki címvédő csökkenteni tudta a - korábban ötgólos (15-10) - hátrányát, sőt a szünet után egy gólra felzárkózott (16-15).

A folytatásban még nagyobb lendülettel kézilabdázott a nagybányai együttes, a Ferencváros játékosai ennek nem találták ellenszerét. Bizonyos időszakokban kimondottan csekély ellenállást fejtettek ki, így meglepően sima vereséget szenvedtek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a romániai csapat francia légiósa, a 10 gólig jutó Allison Marie Pineau volt. Az FTC legjobbja, a spanyol Nerea Pena kilencszer talált a kapuba.