Kiütötte az Atlético a Barcelonát a BL-ből

-

A Barcelona adott egy félidő előnyt az Atléticónak a Bajnokok Ligája-negyeddöntőben, rosszul tette, 2-0-ra kikapott, címvédőként kiesett. A Bayern négygólos meccsen, a vártnál nehezebben gyűrte le a Benficát.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
Atlético Madrid–Barcelona 2-0
gól: Griezmann (36. és 87., a második 11-esből)
Továbbjutó az Atlético 3-2-vel.

Sokkal határozottabban kezdte a visszavágót az Atlético, amely az első meccsen bő egy félidőt emberhátrányban játszva kapott ki 2-1-re. Madridban kissé kényelmesen tologatta a labdát a Barca, nem is nagyon játszott veszélyesen, az Atlético élesebbnek tűnt. Az első félidő hajrájában Jordi Alba szabadított fel röviden, Saúl gyönyörűen tekert középre, Griezmann még szebb felhőfejest küldött a hálóba. Válaszul Neymar célozta meg a bal felsőt, de a ravasz lövést lefülelte Oblak.

Szünet után láttunk nagy Atlético helyzeteket, de itt már a Barca két fokozattal feljebb kapcsolt, a hazaiak egyre inkább pánikszerűen védekeztek. Óriási volt a feszültség, Luis Suárez lekönyökölte Godint, sárgát kapott, majd Neymar rúgta meg Hernandezt, szintén lapért. Mindkét eset után torzsalkodtak a játékosok, az idő meg egyre csak pergett.

Egy időre ki tudott jönni a szorításból az Atlético, de az utolsó tíz perc megint őrült Barca-fölényt hozott. A katalánok annyira betömörítették ellenfelüket, hogy egyszerűen nem volt hely variálni. Egy kontra végén aztán büntetőhöz jutott az Atlético, Iniesta kezezett hatalmasat a 16-oson belül, érthetetlen módon a kiállítást megúszta, a 11-est viszont Griezmann bevágta (2-0).

Ekkor már csak hosszabbításra menthette a Barca a párharcot, és pont a 90. percben Gabi is kezezett a 16-oson belül, de Rizzoli mester csak szabadrúgást ítélt. Mondjuk Iniesta lőtte meg a labdát, akinek nem is szabadott volna pályán lennie addigra. Aztán Messi fölé-mellé lőtte a szabadot, és már a 93. percben jártunk.

Simeone cserékkel húzta az időt, Correa pedig a szögletzászlónál jegelte a labdát. Még a 95. percben is jött előre a Barca, de veszélytelenül - túl sokba került odaajándékozni az első félidőt, amelynek során 72 százalékban birtokolta a labdát a Barca, de csak egyetlen egyszer ért labdába valamely játékosa az Atlético 16-osán belül.

A Barca kiesésével ezúttal sem lesz címvédés a Bajnokok Ligájában, ahogy a sorozat történetében - 1993 óta - még soha nem volt.

Messinek momentuma sem volt

Benfica–Bayern München 2-2
gól: Jimenez (27.), Talisca (76.), ill. Vidal (38.), Müller (52.)
Továbbjutó a Bayern 3-2-vel.

Münchenben Arturo Vidal korai gólja fölényes győzelmet vetített előre, aztán viszont nem esett újabb találat a meccsen, így sovány 1-0-t vittek a bajorok Lisszabonba. A visszavágón aztán Raul Jimenez kiegyenlítette a párbajt (merre kóborolt Neuer kapus a fejesénél?), de az első meccs egyetlen gólszerzője még a félidő előtt egyenlített. Nem akármilyen góllal:

Thomas Müller ráadásul fordított, Xabi Alonso szöglete után stukkolt közelről a kapuba, Talisca szép szabadrúgásgólja pedig már későn jött a Benficának (2-2), amelynek még kettőt kellett volna lőnie a továbbjutáshoz.

A vártnál nehezebben, de továbbment a Bayern, csatlakozott az Atléticóhoz, a Real Madridhoz és a Manchester Cityhez. Az elődöntők párosítását pénteken 11.30-tól sorsolják Nyonban, az első meccseket április 26-án és 27-én, a visszavágókat május 3-án és 4-én rendezik majd.