Király 40 méterről kapott gólt, kikaptak a kiesőjelöltek

Fotó: MTI / Illyés Tibor

-

A Vasas légiósa tréfálta meg a 101-szeres válogatott kapust. A tabella alján izgalmas lesz a bajnoki hajrá, miután kikapott a Békéscsaba, a Vasas és a Puskás Akadémia is

Az OTP Bank Liga 29. fordulójának szerda esti mérkőzésein a tabella utolsó három helyezettjén volt a sor, hogy megpróbáljon egy lépést tenni a bent maradás felé. Ehhez még a Vasas állt legközelebb, az angyalföldiek ugyanis mintegy húsz percig vezettek a Haladás ellen, de végül ők is kikaptak, két vetélytársukhoz, a Békéscsabához és a Puskás Akadémiához hasonlóan.

Legalább volt esélyük

Christian Müller 40 méterről, a kezdőkör széléről ívelte a labdát a kapujából messze kint álló Király Gábor fölött a hálóba, megszerezve a vezetést a Vasasnak a Haladás soproni albérletében. A pesti vendégek 20 percig örülhettek, aztán Németh Márió egyenlített, Gaál Bálint pedig a győztes gólt is megszerezte a Halinak. A három ponthoz azért kellett Király bravúrja is az utolsó percekben.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - Vasas 2-1 (0-1)
Sopron, 1117 néző, v.: Solymosi
Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Iszlai, Bosnjak - T. Wils, Kovács L. (Jánvári, a szünetben), Németh M. (Medgyes, 78.) - Martínez (Gyürki, 86.), Gaál, Williams
Vasas: Hermány - Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Hangya - Müller (Pavlov, 70.), Vida, Berecz, Risztevszki, Remili (Könyves, 66.) - Ádám (Novák, 66.)
gólszerzők: Németh M. (56.), Gaál (63.), illetve Müller (37.)
piros lap: Pavlov (95.)
sárga lap: Müller (68.), Pavlov (92., 95.)

Ennyi öröm járt

A szünetben Müller parádés góljával 1-0-ra vezetünk a Haladás ellen. Hajrá, Vasas!

Posted by Vasas Labdarúgás on Wednesday, April 6, 2016

Az MTK most rúgta a gólokat, nem kapta

A Paks elleni 1-4 után javítani tudott a tabella második helyén álló MTK, amelyik ezúttal hazai pályán (azaz a Fáy utcában) 3-0-ra legyőzte az utolsó helyen álló Békéscsabát. A szünetben még 0-0 volt, a második félidőben azonban előbb egy védelmi hibát kihasználva Darko Nikacs vezetést szerzett, majd Gera Dániel egy szép tekeréssel megduplázta az előnyt. Az i-re a pontot Hajdú Ádám tette föl egy hasonlóan szép találattal. Gera és Hajdú is első élvonalbeli gólját szerezte, az MTK pedig az idényben először tudta legyőzni a Békéscsabát.

MTK Budapest-Békéscsaba 1912 Előre 3-0 (0-0)
Dunaújváros, 513 néző, v: Vad II
MTK: Hegedüs - Bese, Baki, Poór,Vadnai - Gera D., Vass Á., Kanta (Vogyicska, 92.), Thiam, Strestík (Hajdú, 30.) - Nikac (Varga Sz., 58.)
Békéscsaba: Poleksic - Bényei (Takács P., a szünetben), Vaskó, Damjanovic, Guaru - Birtalan (Paukner, 61.), Spitzmüller (Viczián, 70.), Piermayr, Laczkó - Calvente, Punosevac
gólszerzők: Nikac (51.), Gera D. (66.), Hajdú (93.)
sárga lap: Baki (15.), Vass Á. (57.), illetve Laczkó (57.), Takács P. (77.), Piermayr (83.)

Gera Dániel megszerezte első bajnoki gólját

Egy félidő, három gól

Az első félidő hajrájában esett mindhárom gól a DVTK és a Puskás Akadémia találkozóján. A hazaiak a 38. percben szereztek vezetést, miután Pogacsics Krisztián meglehetősen fölöslegesen szabálytalankodott a tizenhatoson belül Novothny Somával, Koman Vladimir pedig értékesítette a megítélt büntetőt. Két perccel később Elek Ákos lőtt 18 méterről a kapufa segítségével a vendégek kapujába. A felcsútiak még a szünet előtt szépítettek Karol Mészáros léc alá küldött fejesével,

A második félidőt a diósgyőri publikum a vendég rohamok közepette izgulta végig, de a hazaiak megőrizték az egygólos előnyüket.

Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia 2-1 (2-1)
Diósgyőr, 3085 néző, v.: Németh Á.
Diósgyőr: Rados - Okuka, Lipták (Kovács G., 78.), Tamás, Nemes - Koman, Elek, James (Egerszegi, a szünetben), Barczi (Bacsa, 62.) - Bognár I. - Novothny
Puskás Akadémia: Pogacsics - Pauljevic, Kelic, Fiola, Forró - Márkvárt, Zsidai - Csurko (Zsótér, 76.), Sallai (Nagy Zs., 92.), Pekár (Castillion, 68.) - K. Mészáros
gólszerzők: Koman (38., 11-esből), Elek (40.), illetve Mészáros (45.)
sárga lap: Barczi (34.), Tamás (72.), Koman (80.), illetve Kelic (85.)