Kipipálta a klubvébét is a Barcelona

Fotó: AFP / TOSHIFUMI KITAMURA

-

Megvan az idei ötödik trófea, a River Plate csak keménykedni tudott, Messi góllal tért vissza, Suárez folytatta a sorozatát.

Klub-vb, döntő:
Barcelona–River Plate 3-0
gól: Messi (36.), Suárez (49. és 68.)

Spanyol–argentin meccset játszottak a klubvilágbajnokság jokohamai döntőjében. Az argentin River Plate szoros meccset akart játszani a Barcelonával, ez azonban nem sikerült: a katalánok nagyon magabiztosan, félgőzzel is fölényesen győztek.

A Barcelonában kezdett az elődöntőt a vesegörcsei miatt kihagyó Messi, valamint a korábban kisebb ágyékérüléssel küzdő Neymar is – velük és az elődöntőben triplázó Suárezzel a legerősebb összeállításban léptek pályára. A katalánok két argentinja közül Javier Mascheranót érintette mélyebben, hogy a River az ellenfél, elvégre ő a klub akadémiáján nevelkedett, és 46 meccsen a felnőtt csapatában is pályára lépett. A Barca a harmadik klubvébéjére és az idei ötödik trófeájára (BL, bajnokság, spanyol kupa, európai szuperkupa) hajtott.

Az első percek argentin letámadása után fokozatosan fölénybe került a Barca, járatta a labdát, és hirtelen ritmusváltásokkal egyre gyakrabban került helyzetbe. Messi még az első félidőben betalált, okos testcsellel engedte maga elé a labdát, majd estében a kapuba pöccintette.

Innentől lényegében eldőlt a meccs, futószalagon gyártotta a helyzeteket a Barca, míg a Rivernek a keménykedés mellett már fociznia is kellett volna, de a játékban óriási volt a különbség. A második félidőben Suárez hamar betalált, és több kihagyott ziccer is belefért a katalánoknak. Aztán az uruguayi csatár szerzett egy szép fejes gólt is, ebben a szezonban ezzel 24 meccs/24 gólra javította a mérlegét. A hajrában Gonzalo Martinez majdnem szépített, lövését Claudio Bravo a bal kapufára tolta.

Ettől függetlenül a Barca nagyon simán nyerte meg ezt a meccset, és nyomatékosította az utóbbi évek európai dominanciáját: az elmúlt kilenc tornából nyolcat európai csapat nyert, az örökmérleg (a korábbi világkupadöntőket is számítva) 29-25 Európa javára. Harmadik földrész csapata még nem nyert klubvébét.

Ráadásul a Barca a naptári évben 176 gólt lőtt, amivel megjavította a 2012-es, Guardiola-féle csapat rekordját (175), és még lesz is egy tétmeccse idén: 30-án a Real Betist fogadja bajnokin.

A bronzmeccsen a Sanfrecce Hirosima 0-1-ről fordítva győzte le a Guangzhou Evergrandét. Minden gólt brazilok lőttek: Paulinho már a negyedik percben vezetést szerzett a kínai csapatnak, majd az 58. percben becserélt Douglas duplázott, és a japánok javára billentette a meccset. Mindhárom gól fejes volt.