Kínkeservesen nyert a Real a Kanári-szigeteken

Fotó: Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno

-

Sergio Ramos gólt fejelt és piros lapot kapott, Zidane csapata csak percekkel a vége előtt szerezte meg a győztes gólt.

A spanyol bajnokság 29. fordulójának zárásaként a Real Madrid lépet pályára a Las Palmas otthonában, és ahogy három hete a Barcelona, úgy most a fővárosiak is megizzadtak a festői üdülőhelyen.

Az első említésre méltó momentum Keylor Navas jó ütemű kifutása volt, amivel góltól mentette meg a csapatát. Aztán Ronaldo zicceréből lett szöglet, abból pedig gól a 24. percben: Sergio Ramos csúsztatta a labdát a hazaiak kapujába.

A második félidőben a Las Palmas hosszú időre szinte kapuja elé szorította a Realt, volt dolga Keylor Navasnak, Pepe pedig csak a szerencséjének (és az időben visszazáró Ramosnak) köszönhette, hogy megúszott sárgával egy szabálytalanságot a kapura törő Joséval szemben.

A 87. percben aztán már nem hibázott a brazil csatár, Momo kiugratása után kiegyenlített. De nem volt még vége a meccsnek, mert két perccel később jött honfitársa, Casemiro, aki egy újabb szöglet és fejes után megszerezte a győztes gólt.

Las Palmas - Real Madrid 1-2

A 91. percben Ramos megkapta a második sárgáját, a kiállítása pedig azt jelenti, hogy sem rá, sem Pepére (neki kigyűltek az eltiltást érő sárgái) nem számíthat Zidane a Sevilla elleni meccsen.

Az Athletic Bilbao hazai pályán 3-1-re legyőzte a Real Betis együttesét. A baszk csapat sorozatban negyedik mérkőzését nyerte meg a Primera Divisiónban.

A Sevilla fordulaton meccsen győzte le 4-2-re a Villarrealt. A vendégek 1-0 után kiegyenlítettek, majd 2-1-re vezetek is, ezután viszont már csak a Sevilla talált a kapuba (különösen Jevhen Konopljanka gólja volt említésre méltó), és még Ever Banega 79. percben kapott piros lapja sem zavarta meg őket.

Sevilla - Villareal 4-2