Kijutott az olimpiára a 18 éves magyar sportlövő

Fotó: MTI/MOB / Szalmás Péter

-

Péni István indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára, miután az azerbajdzsáni Gabalában zajló világkupa-versenyen kilencedik lett légpuskában.

Győrik Csaba szövetségi kapitány tájékoztatása szerint a mindössze 18 éves, ifjúsági olimpiai bajnok versenyző 626,6 körös eredményével egyetlen tizeddel maradt le a nyolcas döntőről, ám mivel a fináléba csak két olyan sportoló jutott be, aki még szerezhet kvótát Rióra, a hétfői verseny harmadik olimpiai helye Pénié lett.

Az UTE sportolója az ötödik magyar sportlövő, aki jogot nyert az olimpiai indulásra: korábban a pisztolyos Tobai-Sike Renáta és Csonka Zsófia, valamint Sidi és a szintén puskás Szabián Norbert szerzett kvótát.

A világkupa másik magyar érdekeltje, Sidi Péter szintén kiválóan versenyzett, s 626,9 körrel a hetedik helyen bejutott a fináléba.