Kiesett a ManUnited, Ronaldo félelmetes csúcsot döntött a BL-ben

Fotó: ANADOLU AGENCY / JUAN CARLOS ROJAS

-

A Manchester United kikapott a Wolfsburg otthonában a Bajnokok Ligája utolsó csoportfordulójában, így nem jutott a nyolcaddöntőbe. A Real Madrid kiütötte a Malmőt, Cristiano Ronaldo négy gólt lőtt, beérve Puskás Ferencéket.

A keddi eredmények:

A csoport:

Az A csoportban már minden eldőlt az utolsó forduló előtt, ennek ellenére a két továbbjutó, a Real Madrid és a PSG is behúzta a kötelezőt. A madridiak nem is akárhogy, Cristiano Ronaldo négy gólt lőtt a Malmö ellen 8-0-ra megnyert hazai meccsen, ezzel Puskás Ferenc, Hugo Sánchez és Di Stéfano után a negyedik Real Madrid-játékos lett, aki egy BL/BEK-meccsen négy gólt tudott lőni. BL-találkozón Lionel Messi és Luiz Adriano tudott eddig négynél több gólt, konkrétan ötöt lőni. A keddi 4. volt Ronaldo 11. gólja a BL-csoportkörben, ezzel viszont új csúcsot állított fel. A szexvideós botrányba keveredett Benzema mesterhámast vágott.

Paris Saint-Germain (francia)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-0 (0-0)
g: Lucas Moura (57.), Ibrahimovic (86.)

Real Madrid (spanyol)-Malmö (svéd) 8-0 (3-0)
g: Benzema (12., 24., 74.), Ronaldo (39., 47., 50., 58.), Kovacic (70.)

A Manchester United nem tudott továbbjutni, miután 3-2-re kikapott Wolfsburgban, miközben a PSV legyőzte a vendég CSZKA Moszkvát. Az angol együttesnek győznie kellett volna Németországban, igaz, vereséggel is továbbléphetett volna, mert sikerült gólt szereznie, ehhez azonban az oroszok eindhoveni sikerére lett volna szükség.

A két meccs nem mindennapi izgalmakat tartogatott: Wolfsburgban a United szerzett vezetést, ám a hazaiak 30 perc alatt fordítottak. A hajráig maradt a 2-1-es német előny, de a 82. percben egy öngólnak köszönhetően felcsillant a remény az angol csapat előtt, a Wolfsburg első találatát szerző Naldo azonban két perccel később győztes gólt szerzett, egyben bebiztosította a továbbjutást csapatának.

Eindhovenben sokáig 0-0 volt az állás, negyedórával a lefújás előtt a Moszkva büntetőből jutott előnyhöz, a holland együttes azonban kicsivel több mint 10 perc alatt fordított, győzött, így bejutott a nyolcaddöntőbe. A PSV a 2006/2007-es szezon után jutott tovább a csoportból a BL-ben. A ManUnited az Európa Ligában folytatja.

VfL Wolfsburg (német)-Manchester United (angol) 3-2 (2-1)
g: Naldo (13., 84.), Veirinha (29.), ill. Martial (10.), Guilavogui (82. - öngól)

PSV Eindhoven (holland)-CSZKA Moszkva (orosz) 2-1 (0-0)
g: De Jong (78.), Pröpper (85.), ill. Ignasevics (76.)

C csoport

Azt már tudni lehetett, hogy az Atlético Madrid és a Benfica lép tovább a C csoportból, ám a végső sorrend még nem alakult ki az utolsó forduló előtt. A madridiak végül nem bízták a véletlenre, és megverték a legnagyobb riválist Portugáliában, ezzel elsőként léptek a nyolcaddöntőbe.

Az Asztana hatalmas bravúrt végrehajtva megszerezte a BL első idegenbeli kazah gólját, és 1-1-re végzett a Galatasaray otthonában, de így sem tudta megelőzni az EL-indulást jelentő harmadik helyen végző törököket.

Galatasaray (török)-Asztana (kazah) 1-1 (0-0)
g: Inan (64.), ill. Twusami (62.)

Benfica (portugál)-Atlético Madrid (spanyol) 1-2 (0-1)
g: Mitroglu (75.), ill. Saúl (33.), Vietto (55.)

D csoport:

Az utolsó forduló itt komoly izgalmakat tartogatott, főleg úgy, hogy a Borussia Mönchengladbach 2-1-re vezetett a Manchester City otthonában, ekkor a kék manchesteri csapat is kiesésre állt. Jött azonban a 21. születésnapját kedden ünneplő Sterling, aki a sarokkal kiosztott gólpassza után két perc alatt duplázott, megfordítva ezzel az állást, és gyakorlatilag a csoport élére lőve a Cityt.

Másodikként a tavalyi döntős Juventus jutott tovább, miután az olaszok kikaptak a Sevilla otthonában. Itt a gólt a korábbi Juve-játékos, Fernando Llorente szerezte.

Manchester City (angol)-Borussia Mönchengladbach (német) 4-2 (1-2)
g: David Silva (16.), Sterling (79., 81.), Bony (85.), ill. Korb (19.), Raffael (42.)

Sevilla (spanyol)-Juventus (olasz) 1-0 (0-0)