Két kenyai futó megbukott a doppingvizsgálaton

-

Két kenyai atléta doppingellenőrzése pozitív eredménnyel zárult a pekingi világbajnokságon.

A 400-as Joyce Zakary és a 400 gáton szereplő Koki Manunga megbukott a doppingteszten – közölte a nemzetközi szövetség. A mintákat a versenyek előtt, augusztus 20-án és 21-én vették tőlük a kenyai csapat szállodájában.

Zakary a női 400 első köréből 50.71 másodperces országos csúccsal jutott tovább, a keddi elődöntőben azonban már nem volt ott a rajtnál. Manunga a női 400 gát első fordulójában 58.96 másodpercet futott, ezzel kiesett.

A kenyai atlétákat hosszú ideje támadják, és doppingolással gyanúsítják. Legutóbb kedden az ARD német televízió közölt riportot, melyben egy kenyai exfutó azt állította, hogy az atlétákat korábban rendre értesítették a versenyen kívüli doppingellenőrzések idejéről, egy másik volt atléta szerint pedig a helyi sportági vezetők hajlandóak voltak pozitív eseteket eltussolni.