Kádárék kikaptak, Paulo Sousa Fiorentinája tarolt az EL-ben

-

Kádár Tamás és Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan 2-0-ra kikapott a Basel vendégeként az Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

A szezonban nagyon gyenge formában játszó Lech Poznan sokáig jól tartotta magát, a fordulást követően azonban gyorsan emberhátrányba került, amit a svájciak kihasználtak. A mérkőzésen Kádár végig a pályán volt, Lovrencsics pedig a 69. percben állt be csereként.

A Lech ebben a szezonban harmadszor kapott ki a Baseltől, mely a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában kettős győzelemmel búcsúztatta a poznaniakat.

Európa Liga, csoportkör, 2. forduló:
G csoport:
Rosenborg (norvég)–Dnyipro (ukrán) 0-1 (0-0)
Lazio (olasz)–Saint-Etienne (francia) 3-2 (1-1)
Az állás: 1. Lazio 4 pont (4-3), 2. Dnyipro 4 (2-1), 3. St. Etienne 1 (4-5), 4. Rosenborg 1 (2-3)

H csoport:
Besiktas (török)–Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-1)
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Skënderbeu (albán) 2-0 (1-0)
Az állás: 1. Lokomotiv Moszkva 6 pont, 2. Besiktas 4, 3. Sporting Lisboa 1, 4. Skënderbeu 0

I csoport:
Belenenses (portugál)–Fiorentina (olasz) 0-4 (0-2)
Basel (svájci)–Lech Poznan (lengyel) 2-0 (0-0)
Az állás: 1. Basel 6 pont, 2. Fiorentina 3, 3. Lech Poznan 1 (0-2), 4. Belenenses 1 (0-4)

J csoport:
Karabag (azeri)–Anderlecht (belga) 1-0 (1-0)
AS Monaco (francia)–Tottenham Hotspur (angol) 1-1 (0-1)
Az állás: 1. Tottenham Hotspur 4 pont, 2. Karabag 3, 3. Monaco 2, Anderlecht 1

K csoport:
Sparta Praha (cseh)–APOEL (ciprusi) 2-0 (1-0)
Schalke 04 (német)–Aszterasz Tripolisz (görög) 4-0 (3-0)
Az állás: 1. Schalke 04 6 pont, 2. Sparta Praha 4, 3. Aszterasz 1, 4. APOEL 0

L csoport:
Augsburg (német)–Partizan Beograd (szerb) 1-3 (0-1)
AZ Alkmaar (holland)–Athletic Bilbao (spanyol) 2-1 (0-0)
Az állás: 1. Partizan Beograd 6 pont, 2. Athletic Bilbao 3 (4-3), 3. AZ Alkmaar 3 (4-4), 4. Augsburg 0