Jamesék nagy hajrával őrizték meg a pályaelőnyt

Fotó: Getty Images / Jason Miller

-

A fővezér mellé ezúttal csatlakozott Kyrie Irving és Kevin Love is, együtt fordítottak a Pistons ellen. A másik három vasárnap esti meccsen nagyon simán nyertek a hazai csapatok..

Vasárnap este, éjszaka négy mérkőzéssel folytatódott az NBA rájátszása. Valamennyi találkozón hazai siker született, de míg három párharcban nagyon simán tartották meg a kedvezményezettek az alapszakasz során megszerzett pályaelőnyt, addig Cleveland Cavaliers igencsak megszenvedett a Detroit Pistonsszal.

Cavs vs. Pistons

A LeBron James vezette keleti első egészen az utolsó negyed közepéig csak üldözte a Pistonst, de végül a csapat három sztárja, a 31 pontig jutó Kyrie Irving, a 28 pontos és 13 lepattanós egyéni playoff-rekordot jegyző Kevin Love, illetve a 22 pontot és 11 gólpasszt a közösbe tevő James vezetésével az utolsó 10:52 percet 30-18-ra nyerte a Cavs, így megtartotta pályaelőnyét a várakozásoknak megfelelően igen kemény párharcban.

A másik keleti találkozón a Miami Heat feltörölte a padlót a Charlotte Hornetscel. A 31 pontot termelő Luol Deng vezette hazaiak 41-22-re nyerték az első negyedet, amivel el is döntötték a meccset.

örömjáték Floridában

Nyugaton a második kiemelt San Antonio Spurs tartott erődemonstrációt a Memphis Grizzlies kárára. Gregg Popovich az alapszakaszban megszokott taktikával, a kulcsjátékosait sokat pihentetve játszotta le a meccset. A 20 pontig jutó Kawhi Leonard volt a csapat (és a mezőny) legeredményesebb játékosa, és ő volt a pályán a legtöbbet – alig 29 percet. Míg a Spursból így is öten kerültek 10 pont fölé, addig a Memphisből ezt csak ketten mondhatták el magukról, egyikük a veterán (39 évs) Vince Carter volt.

Spurs vs. Grizzlies

A másik nyugati meccsen a Los Angeles Clippers váratlanul könnyen verte az első meccsen az ennél biztos, hogy sokkal jobb teljesítményre is képes Portlandet.