Hufnágel is döntős a kajak-kenu vb-n

Fotó: MTI / Kovács Tamás

-

Újabb három magyar egység biztosította a helyét a hétvégi döntőkben a milánói olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.


A péntek délutáni középfutamos program során három 500 méteres számban voltak érdekeltek a magyarok.

Elsőként a kenus Korisánszky Dávid szállt vízre, akinek az első három között kellett zárnia a továbbjutáshoz, s ő végül fehérorosz és spanyol riválisa mögött el is csípte a harmadik helyet. A férfi kajak egyeseknél Hufnágel Tibor próbálkozott, itt csak az első két hely ért biztosan finálét, a Honvéd 24 éves versenyzője azonban nem hagyott sok izgulni valót: csakúgy mint délelőtt, magabiztosan nyert, így ő is ott van a legjobbak között.

A tavaly váltóban világbajnok Hérics Dávid és a vb-újonc Somorácz Tamás kajakos duójának Korisánszkyhoz hasonlóan az első három között kellett célba érkeznie, s a küldetés teljesítése a lehető legjobban sikerült: remekül versenyezve megnyerték a futamot, s ezzel ők is döntősök.

Mindhárom – az olimpia műsorában nem szereplő – szám döntőjét vasárnap rendezik. A többi, pénteken bemutatkozott magyar egység szombaton délután, a középfutamban, illetve vasárnap, a döntőben folytatja szereplését a vb-n.

A szombati döntőkről a legfontosabb tudnivalókat mind megtalálja, ha ide kattint.


A további program

szombat
döntők 10.26 (női C-2 500 m /Takács Kincső, Lakatos Zsanett/, női K-1 500 m /Kárász Anna/, férfi C-2 500 m /Sarudi Pál, Forgó Christopher/, férfi K-1 1000 m, férfi C-1 1000 m /Vajda Attila/, férfi K-2 200 m /Tótka Sándor, Molnár Péter/, férfi C-1 200 m /Hajdu Jonatán/, női K-2 500 m /Szabó Gabriella, Kozák Danuta/, női K-2 1000 m /Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra/, férfi K-2 1000 m)

középfutamok 14.00

vasárnap
döntők 10.05 (férfi K-1 200 m, női K-1 200 m, női C-1 200 m, férfi C-2 200 m, női K-2 200 m /Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa/, férfi C-4 1000 m /Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid/, női K-1 1000 m (Medveczky Erika/, női K-4 500 m /Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna/, férfi C-1 500 m (Korisánszky Dávid/, férfi K-1 500 m /Hufnágel Tibor/, férfi K-2 500 m /Hérics Dávid, Somorácz Tamás/, férfi C-2 1000 m, férfi K-4 1000 m /Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel/)

5000 m-es döntők /Vajda Attila, Ceiner Benjámin, Medveczky Erika/ 14.30