Hiába vezettek az oroszok, a finnek "ellopták" tőlük a döntőt

Fotó: MTI/EPA / Szergej Ilnyickij

-

Az orosz válogatott nem fog hazai jégen világbajnokságot nyerni, miután a szombati első elődöntőben 3-1-re kikapott Finnországtól.

Az orosz válogatott 2:52 perc elteltével már 1-0-ra vezetett Szergej Sirokov góljával. A finnek a második harmadban találtak magukra, és előbb Sebastian Aho emberelőnyös góljával egyenlítettek a 26. percben, majd tíz perccel később már a vezetést is megszerezték Jussi Jokinen találatával. Két és fél perccel később pedig a harmadikat is meglőtték, újra Aho volt eredményes, újra emberelőnyből.

Finnország–Oroszország 3-1

A finnek sikeréből oroszlánrészt vállalt Mikko Koskinen kapus, aki 29 lövésből 28-at fogott, míg a túloldalon Szergej Bobrovski 16 lövésből kapott három gólt.

A finnek két világbajnokságot nyertek eddig, 1995-ben és 2011-ben, 2014-ben pedig éppen az oroszoktól kaptak ki a döntőben. Ellenfelük este kerül ki a kanadai–amerikai párharcból.