Hat magyar játékos várhatja az Európa-liga rajtját

-

Összesen hat magyar labdarúgó léphet pályára a második számú európai kupasorozat, az Európa Liga csütörtöki nyitókörében, melyben a Lech Poznan a portugál Belenensest fogadja, a válogatott csatárát, Nikolics Nemanját foglalkoztató Legia Warszava pedig a dán Midtjyllandhoz látogat.


A Lovrencsics Gergőt, Kádár Tamást és Holman Dávidot is soraiban tudó poznani együttes kifejezetten kedvezőtlen előjelekkel várja a meccset, mivel a lengyel bajnokságban gyengén szerepel, nyolc forduló után 4 ponttal az utolsó előtti, s legutóbbi négy meccsén pontot sem szerzett. Lovrencsicsék számára ugyanakkor az bizakodásra adhat okot, hogy a rivális sincs "bombaformában", a Belenenses ugyanis még nem nyert a portugál élvonalban, négy kör után mindössze három ponttal áll.


Lovrencsics Gergő (kékben) és a Lech Poznan a magyar bajnok Videoton legyőzésével jutott az El főtáblájára


A Legia szintén nincs jó passzban, öt meccse nyeretlen a bajnokságban, s kis túlzással minden reménye Nikolicsban lehet, aki a hétvégén pontot érő gólt szerzett Lublinban, s nyolc találatával vezeti a lengyel bajnokság góllövőlistáját. A csapat ellenfele lényegesen jobb hangulatban készülhet az összecsapásra, mivel vezeti a dán bajnokságot.

A másik két magyar érdekeltségű csapat közül a Bogdán Ádámot foglalkoztató Liverpool a Girondins Bordeaux vendégeként lép majd pályára, míg ugyanebben a csoportban Vanczák Vilmos csapata, a svájci Sion az orosz Rubin Kazanyt fogadja.

Két magyar játékvezető is érdekelt lesz csütörtökön: a Napoli-FC Bruges találkozót Vad II István dirigálja, a Skënderbeu-Besiktas mérkőzésen pedig Bognár Tamás fújja a sípot.


Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:, szeptember 17., csütörtök:

A csoport:
Fenerbahce (török)–Molde (norvég) 19.00
Ajax Amsterdam (holland)–Celtic Glasgow (skót) 19.00
B csoport:
Girondins Bordeaux (francia)–FC Liverpool (angol) 19.00
Sion (svájci)–Rubin Kazany (orosz) 19.00
C csoport:
Kabala (azeri)–PAOK (görög) 19.00
Borussia Dortmund (német)–FC Krasznodar (orosz) 19.00
D csoport:
Midtjylland (dán)–Legia Warszawa (lengyel) 19.00
Napoli (olasz)–FC Bruges (belga) 19.00
E csoport:
Rapid Wien (osztrák)–Villarreal (spanyol) 19.00
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 19.00
F csoport:
Slovan Liberec (cseh)–Braga (portugál) 19.00
Groningen (holland)–Olympique Marseille (francia) 19.00
G csoport:
Dnyipro (ukrán)–Lazio (olasz) 21.05
Saint-Etienne (francia)–Rosenborg (norvég) 21.05
H csoport:
Sporting Lisboa (portugál)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 21.05
Skënderbeu (albán)–Besiktas (török) 21.05
I csoport:
Fiorentina (olasz)–FC Basel (svájci) 21.05
Lech Poznan (lengyel)–Belenenses (portugál) 21.05
J csoport:
Anderlecht (belga)–AS Monaco (francia) 21.05
Tottenham Hotspur (angol)–Karabag (azeri) 21.05
K csoport:
APOEL (ciprusi)–FC Schalke 04 (német) 21.05
Aszterasz Tripolisz (görög)–Sparta Praha (cseh) 21.05
L csoport:
Partizan Beograd (szerb)–AZ Alkmaar (holland) 21.05
Athletic Bilbao (spanyol)–FC Augsburg (német) 21.05