Harton múlott, hogy nem alázta meg a Barca a Man Cityt

Fotó: Getty Images / David Ramos

-

Akár 4-5 góllal is nyerhetett volna a BL-nyolcaddöntő visszavágóján a katalán csapat a Man City ellen, amely büntetőt is hibázott. A kapufa mellett Joe Hart volt a City megmentője, legalább öt óriási ziccert fogott, de a Barca így is nyert. Az elmúlt két évben négyből négyszer a manchesteriek ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, visszavágó

Barcelona (spanyol)–Manchester City (angol) 1-0 (1-0)
Gólszerző: Ivan Rakitić (31.)

Továbbjutott: a Barcelona, 3-1-es összesítéssel.

Február 24-én a zseniális februárt produkált uruguayi Luis Suárez gólt lőtt a manchesteri Etihad Stadionban a Manchester City–Barcelona Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőn. Ráadásul nem egyet, hanem kettőt szerzett, míg Agüero csak eggyel válaszolt. Így a Barcelona egygólos előnnyel, két idegenben lőtt góllal várhatta a Camp Nouban a chilei Manuel Pellegrini csapatát. A Man Cityt az a tudat sem erősíthette, hogy egy évvel ezelőtt ugyanekkor futottak össze a Barcával és akkor oda-vissza kikaptak. Dolgukat tovább nehezítette, hogy ismét összeállt Luis Enrique csapatában az MSN – azaz a Messi–Suárez–Neymar trió –, egyedül a védelem tengelyében szerepet kapó Mathieu miatt aggódhattak a katalán drukkerek.

Az első öt perc Nasri és Jordi Alba permanens perpatvarával telt, aztán Suárezék kezdtek vehemens rohamokba. A 6. percben végül Neymar ugrott ki és egyből kapufával kezdett – nagy mákja volt Joe Hartnak és a Man City bakizó védelmének.

Az első tíz perc egyértelműen a Barcáé volt, egy szép csiki-csuki végén pedig Messi lőhetett a 11. percben. Hart védett. A 16. percben szabadrúgásból próbálkozott az argentin, de épphogy fölé ment, a nézőtéren helyet foglaló egykori Barca-edző, Josep Guardiola is csak nézte.

A 28. percben Messi közelebbről, de eljátszotta ugyanezt. A Man City védelme teljesen szervezetlen volt, simán átjutottak a barcások rajta, Joe Hart többször is szépen hárított.

Végül Messinek csak a gólpassz jött össze: a jobboldalon hozta fel a labdát, majd meglátta a balszélen teljesen egyedül lődörgő Rakitićet. Elébe tálalt, a horvát átemelte Hartot, vezetett a Barcelona a 31. percben, 1-0. Így már három gól kellett volna a Citytől.

A City játékosai sorra kapták a sárga lapokat – a tavalyi párharc mindkét meccsén volt manchesteri piros lap, a februári találkozón is, így sejthető volt, hogy ezúttal is kiállítanak valakit a kékektől. Nyilván frusztrálta őket, hogy a barcások sorra adták nekik az esernyőket és kötényeket. A 40. percben a Barca végleg eldönthette volna a párharcot, de sem Neymar, sem Suárez nem szerzett gólt – az utóbbié ráadásul kapufa lett.

Ha kicsit jobban koncentráltak volna Neymarék, akár 3-4 gól is lehetett volna az előnyük a félidőben. A második játékrész első percének végén Iniesta lőhetett volna egy kipattanóból kapásgólt, de lökete középre tartott, Hart felszedte. A Barca ezt követően percenként került nagy helyzetekbe, de az angol válogatott kapusa mindig a helyén volt. Az 50. percben egy Agüero-helyzetecske is összejött a túloldalon, de Piquéék eltakarították az argentint.

Emiatt kicsit magára talált a City, sorra alakítottak ki helyzeteket, de befejezni vagy nem sikerült, vagy könnyű prédát jelentő lövéseket adtak le Ter Stegen kapujára. Ezt követően hosszú percekig úgy tűnt, leül a meccs, de a 63. percben egy Suárez-bomba ébreszthette fel az elbóbiskolókat. Hirtelen mindkét oldalon komoly helyzetek alakultak ki, de gól nem született. Illetve dehogynem, csak nem olyan: a 71. percben Neymar és Jordi Alba összehozott egy találatot, de utóbbi – a gólszerző – lesen volt. Hat perccel később Neymar próbálkozhatott, de Hart ihletett formában védett egész meccsen, ezúttal sem kapta be. A 77. percben Agüero átesett Mascheranón és Piquén, kapott érte egy tizenegyest.

A jogosnak tűnő büntetőt maga az argentin végezte el, de gólt nem szerzett – Ter Stegen védett óriásit.

Ezt követően Hart percei következtek: a végletekig kijátszott helyzetek végén is képes volt hatalmas bravúrral menteni. A kétperces hosszabbításban már érdemleges nem történt egy újabb Hart-védésen kívül, így a Manchester City ismét kiesett a BL nyolcaddöntőjében. Ahogy tavaly, úgy idén is a Barca jelentette a végállomást, de azért pozitívum is akadt: ezúttal nem állítottak ki senkit közülük.

A Barca szép játékkal nyert, nagyobb koncentrációval és egy rosszabb formában lévő Harttal a City-kapuban akár meg is alázhatta volna ellenfelét egy 4-5 gólos győzelemmel. Ám Hart ott volt és simán behúzta a meccs embere címet – talán élete mérkőzése volt az elbukott nyolcaddöntő-visszavágó, amelyen tízszer védett (ez BL-csúcs a szezonban, egy meccsen). A City kiesésével eldőlt: nincs angol csapat a legjobb nyolc között.

Az, hogy ki lesz a Barca ellenfele a negyeddöntőben, a péntek délben kezdődő nyoni sorsoláson derül ki. A Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutott 8 csapat: Paris Saint-Germain, Bayern München, Real Madrid, AS Monaco, Porto, Atlético Madrid, Juventus, Barcelona.