Hárspataki Gábor aranyérmet nyert a Karate1 Premier League-ben

Fotó: MTI / Beliczay László

-

Hárspataki Gábor aranyérmet nyert a Karate1 Premier League versenysorozat németországi állomásán. Az olimpiai felvételre váró sportág hazai szövetségének vasárnapi közlése szerint a 19 éves magyar a 75 kg-os súlycsoportban hat győzelem után állhatott a dobogó tetejére a Coburgban rendezett German Open szombati napján.

A négy éve alapított Karate1 Premier League-ben – amely a világ- és Európa-bajnokságok után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyeket tartalmazza – a magyarok közül Hárspataki a második, akinek sikerült kategóriaelsőséget szereznie. Szegedi Döme tavaly nyert Párizsban.

A coburgi tornán 55 ország 720 versenyzője indult, Hárspataki Gábor kategóriájába 85-en neveztek. Az idei U21-es Európa-bajnokságon aranyérmes magyar karatés – sorrendben svájci, német, marokkói, francia és bosnyák riválisok elleni – öt győzelemmel jutott a döntőbe, ahol a francia Seguy volt az ellenfele, akit az MTK sportolója 3-0-ra győzött le.