Gyurtának most pápua úszóval és togói kajakossal is meg kell vívnia

Fotó: =KOVA'KEDTS D

-

A 24 jelentkező között akad minden idők legjobb rúdugrónője, a sokoldalú dakaros, egy togói kajakos és egy pápua úszó is. Négy üresedés van.


A NOB honlapjának szerdai beszámolója szerint a szervezet végrehajtó bizottsága elfogadta a névsort, tehát a 24 sportoló mostantól hivatalosan is jelöltnek tekinthető. A választásra jövő augusztusban, a riói olimpia idején kerül sor.
Négy bizottsági hely azért üresedik meg, mert a jelenlegi tagok közül Claudia Bokel német vívónak, Dae Szung Mun dél-koreai tekvondósnak, Alekszandr Popov orosz úszónak és Yumilka Ruiz Luaces kubai röplabdázónak jövőre lejár a mandátuma.


Gyurta Dániel nem érzi magát kényelmetlenül, ha zakót kell vennie


A NOB közleménye szerint a 14 sportágból érkező jelentkezők között minden kontinens és egyforma arányban mindkét nem képviselője megtalálható. "Ez a nagyszerű eredmény leginkább az Agenda 2020 reformprogramnak köszönhető, amely alapján nagyobb hangsúlyt fektetünk rá, hogy a sportolóknak központi szerepet kell játszaniuk a NOB-ban és az olimpiai mozgalomban" - írta a NOB.
A szavazáson minden sportoló részt vehet, aki indul a riói olimpián. A négy megválasztott bizottsági tag megbízatása nyolc évre szól majd.


A NOB sportolói bizottságának 24 jelöltje:
GYURTA DÁNIEL (úszás)
Nasszer Szalih al-Attijah (katari, sportlövészet)
Benjamin Boukpeti (togói, kajak-kenu)
Nadin Davani (jordániai, tekvondó)
Natalja Dobrinszka (ukrán, atlétika)
Marina Durunda (azeri, torna)
Jelena Iszinbajeva (orosz, atlétika)
Britta Heidemann (német, vívás)
Gerd Kanter (észt, atlétika)
Lin Ji-csun (tajvani, sportlövészet)
Mijaín López (kubai, birkózás)
Aja Medani (egyiptomi, öttusa)
Sari Multala (finn, vitorlázás)
Murofusi Kodzsi (japán, atlétika)
Saina Nehwal (indiai, tollaslabda)
Ryan Pini (Pápua Új-Guinea-i, úszás)
Monika Pyrek-Rokita (lengyel, atlétika)
Joao Filipe Gaspar Rodrigues (portugál, vitorlázás)
Rju Szeung min (dél-koreai, asztalitenisz)
Jean-Michel Saive (belga, asztalitenisz)
Robert Scheidt (brazil, vitorlázás)
Luis Scola (argentin, kosárlabda)
Alessandra Sensini (olasz, vitorlázás)
Sarah Walker (új-zélandi, kerékpár)