Gyilkos meccset nyert a címvédő Cilic, jöhet Djokovic

Fotó: AFP / JEWEL SAMAD

-

Tsonga hiába jött vissza két szett hátrányból a US Openen, Djokovic nagyon megizzadt Lopez ellen. Williamséknél Serena legyőzte Venust.

Ötszettes, több mint négyórás meccsen jutott elődöntőbe a US Openen a címvédő Marin Cilic. A horvát teniszező két szettel elhúzott Jo-Wilfried Tsonga ellen, aki azonban szépített, majd egy rövidítéses játszma végén egyenlített is.

A döntő szettben Cilic felhasználta a korábbi tapasztalatát, ugyanis már játszott egy ötszettest ezen az Openen, Mihail Kukuskin ellen. Cilic Grand Slam-mutatója ezzel 75-29-re javult, az elődöntőben pedig Novak Djokoviccsal találkozhat.

A világelső szoros meccset játszott Feliciano Lopezzel, annak ellenére, hogy villámrajtot vett (6:1). A második játszmában Lopez lépett el, Djokovic a végére szedte össze magát, vissza is jöhetett volna brékhátrányból, de nem volt szerencséje: bréklabdája volt 3:5-nél, hosszú labdamenet alakult ki, egy ütésénél pedig outot kiáltott a bíró. Nem volt az, a pontot újrajátszották, így Djokovicnak már nem jutott újabb bréklehetőség (1-1).

A harmadik játszmában kitartott Djokovic lendülete (6:3), a negyedik viszont megint igen szoros lett, gyakorlatilag minden egyes játékért meg kellett szenvednie Djokovicnak, ráadásul folyamatosan lépéshátrányban volt, azaz ő adogatott később. Rövidítésig fajult a küzdelem, ott már Lopez idegeskedett, míg Djokovic koncentrált, ebből lett a 7-2.