Félelmetes formában Dárdaiék

Fotó: Getty Images

-

Újabb mérkőzést nyert Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a német Bundesliga 10. fordulójában, ezúttal az Ingolstadt otthonában győztek a berliniek.

A fordulónak mindkét csapat 14-14 ponttal vágott neki, a meccset pedig Weiser 10. percben szerzett gólja döntötte el. Pedig a Herthában eltiltás miatt nem játszhatott az együttes egyik legjobbja, Vedad Ibisevic.

A győztes gól:

Dárdai Pál tavaly kieső helyen vette át a Hertha irányítását, az idén pedig szárnyal vele a csapat, a legutóbbi öt bajnokijából hármat megnyert, és csak egyszer kapott ki, ezzel az Európa-liga indulást jelentő ötödik helyen áll, egy pontra van a BL-helytől. A Hertha védelme negyedszer hozta le kapott gól nélkül a meccset az idei bajnokságban.

Ezredes lett a Bayern

A címvédő és éllovas Bayern München hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Köln csapatát szombaton, ezzel megszerezte ezredik győzelmét a Bundesligában. A bajorok sikerükkel továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát.

A Leverkusen ismét kétgólos hátrányról állt fel: kedden a Bajnokok Ligájában 2-4-ről egyenlítve mentettek pontot az AS Romával szemben, ezúttal viszont 0-2-ről, majd 1-3-ról fordítva a győzelmet is megszerezték a vendég VfB Stuttgart ellen.