BL: félelmetes a Barca és a Bayern

Fotó: AFP / PAU BARRENA

-

Barcelonában Messi parádézott, aminek a Roma látta a kárát, a bajorok pedig húsz perc alatt intézték el a görög bajnokot Münchenben. Az Arsenal esélyei nem szálltak el, a Chelsea pedig a Porto veresége miatt nincs a 16 között. A Zenit még mindig százszázalékos.

E csoport

BATE Boriszov – Bayer Leverkusen 1-1 (1-0)
gól: Gordejcsuk (2.) ill. Mehmedi (68.)

Barcelona – AS Roma 6-1 (3-0)
gól: Suárez (15., 44.), Messi (18., 59.), Piqué (56.), Adriano (77.), ill. Dzeko (90.)
Az állás: 1. Barcelona 13 pont (már csoport első), 2. Roma 5 pont, 3. Leverkusen 5 pont, 4. BATE 4 pont

A nap rangadóját Barcelonában játszották, ahol a csoportot tekintélyes előnnyel vezető, és bomba formában lévő katalánok a második helyért pedálozó olaszokat fogadták. Az már az első perctől látszott, hogy hiába született döntetlen a másik meccsen, a Roma nem most fogja bebiztosítani a győzelmet. Messi már a 2. percben megtornáztatta Szczesnyt, aztán lőttek is egy gólt, amit a bíró les miatt tévesen nem adott meg – azaz focizott a Barca, a vendégek pedig keresték a labdát. A 12. percben azért Dzekónak is volt egy óriási helyzete, gólt azonban a Barca rúgott. Előbb Suárez, majd az ezúttal már kezdőben helyet kapó, és az első perctől remekül játszó Messi talált be. Az argentin a 101. BL-meccsén a 100. pontját szerezte (78 gól és 22 gólpassz).

Barca-Roma 6-1

A félidőre már hárommal ment a Barca, a Romának nem volt orvossága a katalánok játékára. És ez így maradt a folytatásban is, a Barcelona önfeledten játszott, a Roma pedig kétségbeesetten próbálta megúszni a nagy verést.

Amit nem könnyített meg, hogy a Barca nagyon élvezte a saját játékát, Messi még Piquével is rúgatott egy gólt, majd ő is rúgott még egyet. Még az is belefért a nagy lazaságba, hogy Neymar kihagyjon egy büntetőt, igaz, a kipattanót Adriano bevágta. Újra közte hat a Romának, ahogy a Manchester United és a Bayern ellen már volt korábban. A végén Dzeko még szépített, miután kihagyott egy tizenegyest, de attól ez még nagyon csúnya verést kaptak.

Tipikus kép a meccsről: Barcelona-játékosok ünnepelnek a római kapu előtt

A magyar idő szerint délutáni meccsen a fehérorosz hidegben lefagyott a Leverkusen, pontosabban Leno kapus, aki már a 2. percben bevédett egy középre tartó gurítást, feladva a leckét csapattársainak. Akik dolgoztak is derekasan, hogy kijavítsák a hibáját, és előnybe kerüljenek a Romával szemben a második helyért folytatott versenyfutásban. 60-40 százalékos labdabirtoklás, tucatnyi kapura lövés, de csak egy Mehmedi-gól jött össze a számtalan helyzetből, és az elképesztő német fölényből.

Az utolsó körben a Leverkusen a Barcát, a Roma a BATE-t fogadja.

BATE-Leverkusen 1-1

F csoport

Arsenal – Dinamo Zagreb 3-0 (2-0)
gól: Özil (29.), Alexis Sánchez (33., 69.)

Bayern München – Olimpiakosz Pireusz 4-0 (3-0)
gól: Douglas Costa (8.), Lewandowski (16.), Müller (20.), Coman (69.)
piros lap: Badstuber (Bayern, 53.)
Az állás: 1. Bayern 12 pont (már csoport első), 2. Olimpiakosz 9 pont, 3. Arsenal 6 pont, 4. Dinamo Zagreb 3 pont

A sportszerű Bayern azt követően, hogy nagyon csúnyán elverte legutóbb otthon az Arsenalt (5-1), úgy döntött, hogy ad még egy esélyt az angoloknak, és az Olimpiakoszt is nagyon megveri. Az Arsenal az utolsó két meccsét megnyerve még továbbjuthat a csoportból. Douglas Costa már a 8. percben vezetést szerzett a bajoroknak, aztán előbb Lewandowski, majd Müller is megrúgta szezonbeli ötödik BL-gólját, és a 20. percre már kínos volt görög drukkernek lenni. A 33. percben sérülés miatt le kellett cserélni Arjen Robbent, az 53.-ban még egy kiállítást is el kellett viselne a Bayernnek, de viselték is férfiasan - rúgtak még egy gólt, és igazából rúghattak volna még vagy hármat, ha csak a legnagyobb ziccereket értékesítik.

Müller (3-0)

Az Arsenal próbált is élni a lehetőséggel, amire alkalmas partnernek tűnt a horvát bajnok, amelyik utolsó 11 idegenbeli BL-meccsén képtelen volt győzni (2 döntetlen, 9 vereség). A londoniak ennek megfelelően kézben tartották az irányítást, és az előbb Özilnek gólpasszt adó, majd maga is betaláló Alexis Sánchez vezérletével fél óra elteltével biztos előnyre tettek szert. A chilei aztán a második félidő közepén is rúgott egyet, biztossá téve, hogy jó nagyon jó lesz az Olimpiakosz elleni meccs.

Az utolsó körben Dinamo Zagreb-Bayern és Olimpiakosz-Arsenal mérkőzést rendeznek

Özil gólt fejel (1-0)

G csoport

FC Porto – Dinamo Kijev 0-2 (0-1)
gól: Jarmolenko (35.), D. González (64.)

Maccabi Tel-Aviv – Chelsea 0-4 (0-1)
gól: G. Cahill (20.), Wllian (73.), Oscar (77.), Zouma (90.)
piros lap: Ben Haim (40.)
Az állás: 1. Chelsea 10 pont, Porto 10 pont, Dinamo Kijev 8 pont, Maccabi 0 pont

A Chelsea az előző négy meccsen még pontot sem szerző Maccabi vendégeként gyorsan előnybe került, és ahogy az várható volt, uralta is a meccset. Azok után meg pláne, hogy Tal Ben Haim tök fölöslegesen alárúgott Diego Costának, amiért Undiano Mallenco játékvezető azonnal kiállította. Ezt pedig kihasználta az elmúlt néhány meccsen már rendes csapat benyomását keltő Chelsea, és a brazil támadói révén az utolsó negyedórára lerendezte a három pont sorsát. Williannek az idei 5 BL-meccsen 5 szabadrúgása volt, amiből négyet be is varrt.

Az már nem a Chelsea-n múlt, hogy még mindig nem jutott tovább, hanem a Portón, amelyik némi meglepetésre nem csak nem rúgott gólt otthon, de simán kikapott a Dinamo Kijevtől, amelyik így még továbbjuthat a nyolcaddöntőbe.

A záróforduló lesz igazán izgalmas, amikor a Chelsea a Portót, a Dinamo Kijev pedig a Maccabit fogadja.

Maccabi-Chelsea 0-4

H csoport

Zenit – Valencia 2-0 (1-0)
gól: Satov (15.), Dzjuba (74.)
Piros lap: Ruben Vezo (80.)

Lyon – Gent 1-2 (1-1)
gól: Jordan Ferri (7.), ill. Milcevic (32.), K. Coulibaly (95.)
Az állás: 1. Zenit 15 pont, 2. Gent 7 pont, 3. Valencia 6 pont, 4. Lyon 1 pont

Azok után, hogy a Zenit a mezőny egyetlen hibátlan csapataként várta az 5. fordulót, már nem is nagy meglepetés, hogy a Valenciát is legyőzte. Méghozzá magabiztosan, negyedórával a kezdés után, és negyedórával a lefújás előtt is rúgott egy-egy gólt, a kettő között pedig irányította a meccset, és csak néhány percre hagyta kibontakozni a vendégeket.

A Gent számára volt fontosabb a másik meccs, ugyanis a Valencia veresége megadta az esélyt, hogy harcban maradjon a továbbjutásért. Azt már láthattuk korábban, hogy a belga bajnok szívós csapat, ezúttal is az utolsó pillanatig harcolt, hogy utolérje a Valenciát. Ami végül sikerült is, igaz, a biztos továbbjutáshoz még le kellene győzni két hét múlva a Zenitet.

A csoportkör zárásaként Gent-Zenit és Valencia-Lyon mérkőzéseket rendeznek.