Federer, Murray is Babosék is továbbjutottak a US Openen

Fotó: AFP / JEWEL SAMAD

-

A 2. és 3. helyen kiemelt svájci és brit teniszező is három könnyed játszmában jutott a 16 közé. Babos Tímea párosban tette meg ugyanezt.

A másodikként rangsorolt svájci Roger Federer könnyedén jutott a legjobb 16 közé az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, miután szombaton három játszmában legyőzte a 29. helyen kiemelt német Philipp Kohlschreibert. Honfitársa, Stan Wawrinka is a nyolcaddöntőben folytathatja, miután a Roland Garros idei győztese ugyancsak három búcsúztatta a világranglistán 107. belga Ruben Bemelmanst.

A férfi mezőny harmadik kiemeltje, a 2012-es bajnok brit Andy Murray szintén nemigen izzadt meg a brazil Thomaz Bellucci ellen. Kettejük párharca így 1-1-re módosult.

A férfiak mezőnyében a nap mérkőzését egyébiránt az amerikai Donald Young játszotta, aki a Gilles Simon elleni első körös meccse után ezúttal is 0-2-es szetthátrányból fordította a maga javára a találkozót. Young küzdőszellemét ezúttal a szerb Viktor Troicki bánta. A következő körben honfitársa, a 208 cm magas óriás, John Isner vár rá, aki 2013 óta nem veszített adogatójátékot a US Openen. Ráadásul maga is tudja, hogyan kell maratoni mérkőzést játszani: az ő nevéhez fűződik minden idők leghosszabb profi mérkőzése, amikor a 2010-ben Wimbledonban 11 óra 5 percen át kínozták egymást Nicolas Mahut-val.

Donald Young lassan megszokja, hogy 0-2-ről kell visszakapaszkodnia

A nők mezőnyében az ötödik helyen kiemelt cseh Petra Kvitova nyert a 32. helyen rangsorolt szlovák Anna Karolina Schmiedlova ellen, ezzel a nyolcaddöntőbe jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében A kétszeres wimbledoni bajnok Kvitova összesen három játékot vesztett a 66 percig tartó szombati meccsen.

A második helyen kiemelt román Simona Halep két sima játszmában, 1 óra 7 perc alatt legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Shelby Rogerst, és bejutott a női egyes nyolcaddöntőjébe.

Nem ment ilyen gyorsan a továbbjutás a kétszeres US Open-elődöntős Viktoria Azarenkának. A fehérorosz klasszis közel háromórás, öldöklő küzdelemben tudta csak legyőzni a német Angelique Kerbert.

A selejtezőből főtáblára jutott, magyar származású brit Johanna Konta meglepetésre két játszmában, 1 óra 56 perc alatt legyűrte a 18. helyen kiemelt német Andrea Petkovicot. Konta az idei US Open előtt csupán egyetlen egyes mérkőzést tudott nyerni GS torna főtábláján, azaz abszolút ő eddig a legnagyobb meglepetés Flushing Meadowsban.

Johanna Konta ezen a héten háromszor annyi mérkőzést nyert GS-főtáblán, mint eddigi karrierje során összesen

Babos Tímea párosban már a legjobb 16 között várhatja a folytatást, miután oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal bejutott a harmadik fordulóba a női párosok versenyében. A harmadik helyen kiemelt duó szombaton két szettben verte a Dominika Cibulkova, Magdalena Rybarikova szlovák kettőst. A mérkőzés 1 óra 33 percig tartott. Az egyestől már búcsúzott Babos és partnere a nyolcaddöntőben a 15. helyen kiemelt Lara Arruabarrena, Andreja Klepac spanyol, szlovén párossal találkozik.

Vasárnap is érdemes lesz nézi a New York-i eseményeket, ugyanis pályára lép mindkét címvédő, azaz Serena Williams és Marin Cilic is, valamint az eddig némi meglepetésre nagyszerű formát mutató Venus Williams, és az egyáltalán nem meglepő módon ugyancsak nagyszerűen játszó Novak Djokovic is.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

férfiak:

Federer (svájci, 2.)-Kohlschreiber (német, 29.) 6:3, 6:4, 6:4
Murray (brit, 3.)-Bellucci (brazil, 30.) 6:3, 6:2, 7:5
Anderson (dél-afrikai, 15.)-Thiem (osztrák, 20.) 6:3, 7:6 (7-3), 7:6 (7-3)

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Dominika Cibulkova, Magdalena Rybarikova (szlovák) 6:4, 6:4