Federer csak egy van

Fotó: AFP / SAEED KHAN

-

Federer 300 GS-győzelemnél jár, Sarapova 600 nyert meccsnél összesen. Babos párosban is búcsúzott az AusOpen tenisztornán.

AusOpen, 3. forduló:
Federer (3.)–Dimitrov (27.) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4

Roger Federer a korábban Kis Federernek becézett Grigor Dimitrovval találkozott az AusOpen harmadik körében. Egyikük sem szereti ezt a becenevet, nem is nagyon hívják már így Dimitrovot, és hát nem is igen szolgál rá mostanában.

Mindkét játékos fogott egy szettet Melbourne-ben, Federer emelte a játéka szintjét, a harmadik játszmát simán, 6:1-re behúzta, majd gyorsan brékelőnybe került a negyedik elején is. Dimitrov sokat hibázott a kulcsfontosságú szakaszban, nem jelentett komoly veszélyt a 17-szeres Grand Slam-győztes svájcira.

Federer egy új mérföldkőhöz érkezett, most nyerte meg a 300. GS-meccsét.

Marija Sarapova pedig a hatszázadik győzelmét aratta, igaz, nem GS-meccseken, hanem összesen. A 2008-as melbourne-i bajnok az amerikai Lauren Davist győzte le, a folytatásban pedig a Babos Tímeát búcsúztató, 12. kiemelt svájci Belinda Bencic vár rá.

Babos Tímea párosban a szlovén Katarina Srebotnikkal kikapott a Hszie Szu-Vej, Okszana Kalasnyikova tajvani, grúz duótól, ezzel búcsúzott a második fordulóban. A negyedik helyen kiemelt magyar, szlovén kettős a harmadik szettben 4:5-nél még hárította ellenfele meccslabdáját, de végül 2 óra 8 perces csatában alulmaradt. Babos egyesben szintén a második fordulóig jutott.

AusOpen, 3. forduló, férfiak:
Nisikori (japán, 7.)–Garcia-Lopez (spanyol, 26.) 7:5, 2:6, 6:3, 6:4
Tsonga (francia, 9.)–Herbert (francia) 6:4, 7:6 (9-7), 7:6 (7-4)

női páros, 2. forduló:
Hszie Szu-Vej, Okszana Kalasnyikova (tajvani, grúz) - Babos Tímea, Katarina Srebotnik (magyar, szlovén, 4.) 6:3, 4:6, 7:5